"Історична Правда" запускає музейний проект спільно з фондом Ахметова

"Історична Правда" відкриває сторінку, присвячену моніторингу ситуації в музейній галузі України і можливості модернізації наших музеїв. Серед іншого, ми стежитимемо за перебігом проекту Фонду Ахметова "Динамічний музей".

Адреса сторінки - www.istpravda.com.ua/themes/museum

Ця сторінка - спільний інформаційний проект "Історичної Правди" і фонду Ріната Ахметова "Розвиток України", створений для моніторингу ситуації в музейній галузі України.

Зокрема, ми висвітлюємо перебіг проекту "Динамічний музей" (ініціатор - Фонд "Розвиток України"), в рамках якого один із українських музеїв отримає грант на загальну суму до 10 млн гривень.

Сторінка є одним із тематичних підпроектів "Історичної Правди". Торік з'явилася тематична сторінка "Голокост від куль". Найближчим часом відбудеться запуск іще однієї тематичної сторінки - вона присвячена Голодомору 1932-33 років і створюється на пожертви громадян.

Зайти на музейну сторінку можна, клікнувши на виділене червоним гіперпосилання в головному рубрикаторі ІП.

Про інтернет-сторінку "Динамічний музей"

Інтернет-сторінка "Динамічний музей" присвячена ситуації з українськими музеями і можливості їхньої модернізації. Нещодавні кадрові скандали привернули увагу суспільства до цієї теми - і тепер її варто чітко проартикулювати.

Залучені редакцією експерти і журналісти писатимуть про проблеми і потенціал галузі, про закордонний досвід, про кадрову ситуацію і нагальні реформи. Ми стежитимемо за новинами музейної справи і оперативно їх повідомлятимемо. А очима наших фоторепортерів читач побуває у залах вітчизняних музеїв.

Важлива складова нашої роботи - висвітлення перебігу проекту Фонду Ріната Ахметова "Динамічний музей", в рамках якого один із українських музеїв отримає 10 млн гривень на розвиток і модернізацію.

Запрошуємо до взаємовигідної співпраці музейників та журналістів. Пишіть на пошту solodko на gmail.com

Про проект підтримки музеїв "Динамічний музей"

Проект Фонду Ріната Ахметова "Динамічний музей" спрямований на модернізацію та активізацію ролі музеїв у суспільстві. В рамках проекту один із українських музеїв отримає грант на загальну суму до 10 млн гривень.

Музей-реципієнт обиратиметься незалежною експертною радою з українських та провідних міжнародних фахівців. Зокрема, до складу Експертної ради входять президент Міжнародної ради музеїв (ІКОМ) Ханц-Мартін Хінц та президент Європейського музейного форуму Міхаіл Ґнєдовскій.

Яка мета проекту "Динамічний музей"?

Проект покликаний допомогти українським музеям розвинути власні ресурси відповідно до міжнародних музейних стандартів, а також реалізувати проекти, котрі можуть мати експериментальний характер або базуватися на досвіді вітчизняних і зарубіжних музеїв.

Це можуть бути нові форми просвітницької роботи, нові принципи формування та презентації музейних колекцій, нові способи адміністративної роботи (наприклад, запровадження PR- та фандрейзингових складових) тощо.

Це мусять бути дії, котрі наблизять музей до своєї аудиторії, перетворять його на жвавий осередок культурного обміну, а також сприятимуть стабільному розвитку музейних програм надалі.

Чому виник проект "Динамічний музей"?

Працюючи у музейній царині з 2005 року, фонд пересвідчився, що однією з важливих умов існування цікавих, динамічних музеїв, що здатні реалізувати свою місію, є перегляд та оновлення підходів до музейної роботи, в тому числі й роботи з відвідувачами.

Часто глядач стикається із застарілими експозиціями й методами роботи музею, котрі не відповідають світовідчуттю сучасної людини, а сама комунікація відбувається вже архаїчною мовою. Відтак, варто спробувати змінити такий стан справ, оскільки музей нині ризикує програти битву за уми не лише з індустрією розваг, але й з іншими інститутами культури (від осередків сучасних художніх практик до соціальних мереж).

Ми прагнемо працювати заради оновлення музеїв, їхньої модернізації та підвищення ваги для суспільства загалом.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.