Заборонене будівництво на Десятинній триває. ФОТО

Біля залишків фундаменту Десятинної церкви у Києві тривають будівельні роботи у каплиці УПЦ МП.

Біля каплиці зібралися громадські активісти, які вимагають виконати припис столичної інспекції з державного архітектурно-будівельного контролю, і припинити будівництво, повідомляє УП.Київ із посиланням на "Тиждень".

Активіст громадської ініціативи "Збережемо старий Київ" Ігор Луценко наголошує, що попри припис будінспекції, раніше аналогічні приписи видавала також прокуратура.

Він не вірить запевненням представників монастиря своїх, що вони не проводять будівництво, а лише виконують ремонтні роботи на вимогу пожежників.

 Всі фото: Роман Малко (tyzhden.ua)

"Пожежна інспекція могла сказати щось лише з приводу кабелів. А бетонний фундамент, камінні стіни - це вже ознака капітального будівництва", - наголосив він.

 

На думку Луценка, вирішення питання із каплицею біля Десятинної церкви "застрягло на рівні Попова".

 

"Попов погоджується, що роботи ведуть незаконно, але нічого не хоче робити. Все залежить від нього. Його підлеглі мають це все демонтувати", - вважає він.

Втім, він не вірить, що "за цієї влади" каплиця буде демонтована.

 

У свою чергу глава постiйної комiсiї Київської міської ради з питань культури та туризму Олександр Бригинець звернувся до глави УПЦ МП Володимира втрутитися у цю ситуацію.

Поблизу будівництва чергують міліціонери.

 

Як відомо, 29 серпня Інспекція з державного архітектурно-будівельного контролю в Києві передала священикам Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ МП припис про припинення будівельних робіт в охоронній зоні історичного заповідника.

Дивіться інші матеріали за темою "Десятинна церква"

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!