Партія "Свобода" вписала себе в підручник з історії. ФОТО

Депутати Львівської міськради вимагають виділення коштів на друк підручника з історії України для 10-11 класів, в якому згадується ВО "Свобода".

Депутати відмовилися слухати звіт мера Львова Андрія Садового про роботу виконавчих органів міськради, бо вони, на їхню думку, блокують виділення необхідної суми, заявив депутат від "Свободи" Юрій Михальчишин, повідомляє Zaxid.net.

Сигнальний примірник вже випущено, але на друк підручника необхідно 70 тисяч гривень. Без цього, за словами депутата, школи не можуть закупити ці посібники.

Поки це питання не буде вирішено депутати не слухатимуть звіту мера.

Садовий, натомість, оголосив перерву для вивчення цього питання, після якої повідомив, що необхідну суму на видання посібника виділено.

Заступник мера з гуманітарних питань Василь Косів розповів, що сигнальний примірник посібника він отримав для ознайомлення лише минулого тижня. З його слів, низку зауважень до посібника висловили освітяни, а також наразі він ще не пройшов апробацію методичного центру.

Зокрема, пояснив Косів, є зауваження щодо висвітлення теми Голодомору, де дуже детально описані теми людожерства.

Фото: Zaxid.net

"Також не дуже адекватно подається тема про закон щодо засад мовної політики", - сказав Косів. Він пояснив, що, зокрема, там йдеться про голодування низки депутатів у Києві та акції на підтримку мови, організовані ВО "Свобода".

"Спроба запровадити другу державну мову викликала різкий спротив патріотичних сил. У Києві почалося голодування кількох народних депутатів Верховної ради України. Спроби міліції розігнати голодуючих завершились невдачею, оскільки на захист людей виступили члени Всеукраїнського об’єднання "Свобода", – зацитував Косів текст з посібника.

В Києві підтримувати мову їхали представники різних політичних сил, наголосив заступник мера.

Такі слова викликали обурення секретаря ради, "свободівця" Василя Павлюка, який назвав слова Косіва брехнею.

Михальчишин водночас наголосив, що приховувати правду від школярів не потрібно, в тому числі жорстокі факти про голод: "В десятому класі вже і вагітніють, і заміж виходять", - обурився він.

Як відомо, два тижні тому управління освіти Львівської міськради вирішило закупити за 70 тисяч гривень підручники з історії для 5-класників, де Голодомор представлено як геноцид, а Українську повстанську армію - як борця за волю України.

У січні 2011 року Львівська міськрада передбачила у бюджеті півмільйона гривень для видання підручника з історії України, який "містив би правдиві матеріали про історичні події в Україні, а не викривлені Міносвітою".

Більше матеріалів про шкільні підручники з історії дивіться на ІП за темою "Підручник"

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.