Партія "Свобода" вписала себе в підручник з історії. ФОТО

Депутати Львівської міськради вимагають виділення коштів на друк підручника з історії України для 10-11 класів, в якому згадується ВО "Свобода".

Депутати відмовилися слухати звіт мера Львова Андрія Садового про роботу виконавчих органів міськради, бо вони, на їхню думку, блокують виділення необхідної суми, заявив депутат від "Свободи" Юрій Михальчишин, повідомляє Zaxid.net.

Сигнальний примірник вже випущено, але на друк підручника необхідно 70 тисяч гривень. Без цього, за словами депутата, школи не можуть закупити ці посібники.

Поки це питання не буде вирішено депутати не слухатимуть звіту мера.

Садовий, натомість, оголосив перерву для вивчення цього питання, після якої повідомив, що необхідну суму на видання посібника виділено.

Заступник мера з гуманітарних питань Василь Косів розповів, що сигнальний примірник посібника він отримав для ознайомлення лише минулого тижня. З його слів, низку зауважень до посібника висловили освітяни, а також наразі він ще не пройшов апробацію методичного центру.

Зокрема, пояснив Косів, є зауваження щодо висвітлення теми Голодомору, де дуже детально описані теми людожерства.

Фото: Zaxid.net

"Також не дуже адекватно подається тема про закон щодо засад мовної політики", - сказав Косів. Він пояснив, що, зокрема, там йдеться про голодування низки депутатів у Києві та акції на підтримку мови, організовані ВО "Свобода".

"Спроба запровадити другу державну мову викликала різкий спротив патріотичних сил. У Києві почалося голодування кількох народних депутатів Верховної ради України. Спроби міліції розігнати голодуючих завершились невдачею, оскільки на захист людей виступили члени Всеукраїнського об’єднання "Свобода", – зацитував Косів текст з посібника.

В Києві підтримувати мову їхали представники різних політичних сил, наголосив заступник мера.

Такі слова викликали обурення секретаря ради, "свободівця" Василя Павлюка, який назвав слова Косіва брехнею.

Михальчишин водночас наголосив, що приховувати правду від школярів не потрібно, в тому числі жорстокі факти про голод: "В десятому класі вже і вагітніють, і заміж виходять", - обурився він.

Як відомо, два тижні тому управління освіти Львівської міськради вирішило закупити за 70 тисяч гривень підручники з історії для 5-класників, де Голодомор представлено як геноцид, а Українську повстанську армію - як борця за волю України.

У січні 2011 року Львівська міськрада передбачила у бюджеті півмільйона гривень для видання підручника з історії України, який "містив би правдиві матеріали про історичні події в Україні, а не викривлені Міносвітою".

Більше матеріалів про шкільні підручники з історії дивіться на ІП за темою "Підручник"

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.