Партія "Свобода" вписала себе в підручник з історії. ФОТО

Депутати Львівської міськради вимагають виділення коштів на друк підручника з історії України для 10-11 класів, в якому згадується ВО "Свобода".

Депутати відмовилися слухати звіт мера Львова Андрія Садового про роботу виконавчих органів міськради, бо вони, на їхню думку, блокують виділення необхідної суми, заявив депутат від "Свободи" Юрій Михальчишин, повідомляє Zaxid.net.

Сигнальний примірник вже випущено, але на друк підручника необхідно 70 тисяч гривень. Без цього, за словами депутата, школи не можуть закупити ці посібники.

Поки це питання не буде вирішено депутати не слухатимуть звіту мера.

Садовий, натомість, оголосив перерву для вивчення цього питання, після якої повідомив, що необхідну суму на видання посібника виділено.

Заступник мера з гуманітарних питань Василь Косів розповів, що сигнальний примірник посібника він отримав для ознайомлення лише минулого тижня. З його слів, низку зауважень до посібника висловили освітяни, а також наразі він ще не пройшов апробацію методичного центру.

Зокрема, пояснив Косів, є зауваження щодо висвітлення теми Голодомору, де дуже детально описані теми людожерства.

Фото: Zaxid.net

"Також не дуже адекватно подається тема про закон щодо засад мовної політики", - сказав Косів. Він пояснив, що, зокрема, там йдеться про голодування низки депутатів у Києві та акції на підтримку мови, організовані ВО "Свобода".

"Спроба запровадити другу державну мову викликала різкий спротив патріотичних сил. У Києві почалося голодування кількох народних депутатів Верховної ради України. Спроби міліції розігнати голодуючих завершились невдачею, оскільки на захист людей виступили члени Всеукраїнського об’єднання "Свобода", – зацитував Косів текст з посібника.

В Києві підтримувати мову їхали представники різних політичних сил, наголосив заступник мера.

Такі слова викликали обурення секретаря ради, "свободівця" Василя Павлюка, який назвав слова Косіва брехнею.

Михальчишин водночас наголосив, що приховувати правду від школярів не потрібно, в тому числі жорстокі факти про голод: "В десятому класі вже і вагітніють, і заміж виходять", - обурився він.

Як відомо, два тижні тому управління освіти Львівської міськради вирішило закупити за 70 тисяч гривень підручники з історії для 5-класників, де Голодомор представлено як геноцид, а Українську повстанську армію - як борця за волю України.

У січні 2011 року Львівська міськрада передбачила у бюджеті півмільйона гривень для видання підручника з історії України, який "містив би правдиві матеріали про історичні події в Україні, а не викривлені Міносвітою".

Більше матеріалів про шкільні підручники з історії дивіться на ІП за темою "Підручник"

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.