Донеччанина засудили у Москві за свастику

У всеросійському списку терористів "засвітився" 19-річний українець. Федеральна служба з фінансового моніторингу оприлюднила список організацій та людей, відносно яких є "відомості про їхню причетність до тероризму, екстремістської діяльності або фінансуванні такої".

Про це повідомляє "Сегодня".

Всього в переліку 43 людини, в число яких потрапив і 19-річний мешканець Макіївки Донецької області Володимир Шалімов. Він наймолодший у цьому списку.

До жодних вибухів чи підготовки терактів він не причетний. За даними російської служби фінмоніторингу, в лютому цього року українець разом з 23-річним жителем Москви розмалював стіну житлового будинку на московській вулиці Попутная "свастикою і націоналістичними гаслами, що закликають до агресії".

За це молодиків судили в Москві за статтею кримінального кодексу РФ "Розпалення ненависті або ворожнечі" і покарали 6-ма місяцями позбавлення волі умовно.

Дивіться також: "Донецькі шахтарі спалили прапори СРСР і Третього рейху. ВІДЕО"

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.