В Австрії знайшли бюстгальтер, якому 600 років. ВІДЕО

В середньовічному австрійському замку знайшли комплекти жіночої білизни, яким майже 600 років. Знахідка перекреслює всю історію моди - досі було прийнято вважати, що бюстгальтер було винайдено наприкінці XIX-го сторіччя.

Про це повідомляють Euronews.

Знахідка виявилася ще більш дивовижною від того, що білизна, яку створили орієнтовно у 1450-му плюс-мінус 20 років, виглядає так само, як і сучасна.

“Щоденний одяг просто викидали. Вам буде дуже складно знайти більш менш повний комплект, може пощастити тільки під час розкопок. А це прекрасна можливість подивитися на життя у Середньовіччі”, – сказала археолог Беатрікс Нуц.

Відео Української служби BBC

Знахідка була зроблена ще у 2008 році в замку Ленґберґ у Східному Тіролі. 

П'ять років знадобилося дослідникам та експертам, щоб перестрахуватися, оприлюднюючи сенсаційну новину. За цей час зразки тканин надіслали на численні експертизи, і вони всі підтвердили їхній вік.

Читайте також: "Феномен Середньовіччя: чому ми так любимо рицарів?"

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.