Оголошено громадський конкурс на оформлення Гостиного двору

Оголошено громадський конкурс на кращий проект архітектурно-художнього оформлення внутрішнього простору пам’ятки архітектури "Гостиний двір" на Контрактовій площі в Києві.

Про це повідомляється на сайті конкурсу, започаткованого активістами спільноти "Гостинна республіка", яка змагається за те, щоб на Подолі були представлені інтереси киян щодо облаштування громадсько-культурного простору.

Метою конкурсу є оформлення кращих пропозицій щодо архітектури та дизайну при оформленні внутрішнього дворику під функції громадського використання, а саме відпочику, проведення культурних та музичних заходів за громадською ініціативою.

Пропонується засобами архітектури та дизайну створити атмосферу духовності та затишку. Цими ж засобами необхідно створити функціональне означення характерних місць входів, обслуговування, відпочинку та майданчиків для вистав.

Орієнтовна кількість відвідувачів громадсько-культурних заходів - до 200 чоловік.

Архітектурно-художні та дизайнерські рішення, як і матеріали для їх реалізації, мають бути високої якості та органічно пов’язуватися з архітектурою Гостиного двору.

До участі в конкурсі запрошуються усі охочі фахівці.

Матеріали на конкурс подаються під девізом у формі шестизначного номера, який позначатиметься на перших сторінках у верхньому кутку проекту, що складатиметься з:

- план першого поверху Гостиного двору в м 1:100, 1:200;

- розріз – м – 1:100, 1:200;

- пояснювальна записка;

- інші матеріали за бажанням автора;

- конверт з девізом, в якому вказуються прізвища автора чи авторів, адреси та номери контактних телефонів.

Конкурсні матеріали подаються у вільній формі.

Прийом конкурсних матеріалів буде здійснюватися 9-10 серпня 2012 з 10:00 до 20:00 у внутрішньому дворику пам’ятки архітектури Гостиний двір.

Умови конкурсу, план і розріз будівлі Гостиного двору можна отримати на цьому сайті.

За довідками звертатися за телефонами:

- організаційні питання конкурсу - 066-048-66-03 Євген Карась;

- проектні питання конкурсу - 063-747-06-44 Тарас Годованець;

- електронна скринька – konkurs.hostdvir@gmail.com.

За результатами конкурсу журі визначає 5 кращих проектів та призначує цінні призи та грамоти. В журі ввійдуть відомі архітектори та діячі культури і мистецтв. Список членів журі буде опубліковано незабаром.

Наразі організаторам надає фахові консультації Микола Леонідович Жаріков, головний архітектор м.Києва в 1987-1992 роках.

Кращі роботи після громадського обговорення будуть передані в КМДА. Водночас організатори конкурсу звернуться до спонсорів з пропозиціями взяти участь у фінансуванні робіт в разі їх схвалення.

"Проведення конкурсу є одним з етапів боротьби громадськості Києва проти рекострукції Гостиного двору та ганебного рішення про анулювання його статусу пам’ятки архітектури, - зазначають організатори конкурсу. - Українцям необхідне розширення громадсько-культурного простору, а не черговий торгівельний центр".

Дивіться також:

Гостинна республіка. Як захищають Гостиний двір. СЛАЙДИ

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.