Оголошено громадський конкурс на оформлення Гостиного двору

Оголошено громадський конкурс на кращий проект архітектурно-художнього оформлення внутрішнього простору пам’ятки архітектури "Гостиний двір" на Контрактовій площі в Києві.

Про це повідомляється на сайті конкурсу, започаткованого активістами спільноти "Гостинна республіка", яка змагається за те, щоб на Подолі були представлені інтереси киян щодо облаштування громадсько-культурного простору.

Метою конкурсу є оформлення кращих пропозицій щодо архітектури та дизайну при оформленні внутрішнього дворику під функції громадського використання, а саме відпочику, проведення культурних та музичних заходів за громадською ініціативою.

Пропонується засобами архітектури та дизайну створити атмосферу духовності та затишку. Цими ж засобами необхідно створити функціональне означення характерних місць входів, обслуговування, відпочинку та майданчиків для вистав.

Орієнтовна кількість відвідувачів громадсько-культурних заходів - до 200 чоловік.

Архітектурно-художні та дизайнерські рішення, як і матеріали для їх реалізації, мають бути високої якості та органічно пов’язуватися з архітектурою Гостиного двору.

До участі в конкурсі запрошуються усі охочі фахівці.

Матеріали на конкурс подаються під девізом у формі шестизначного номера, який позначатиметься на перших сторінках у верхньому кутку проекту, що складатиметься з:

- план першого поверху Гостиного двору в м 1:100, 1:200;

- розріз – м – 1:100, 1:200;

- пояснювальна записка;

- інші матеріали за бажанням автора;

- конверт з девізом, в якому вказуються прізвища автора чи авторів, адреси та номери контактних телефонів.

Конкурсні матеріали подаються у вільній формі.

Прийом конкурсних матеріалів буде здійснюватися 9-10 серпня 2012 з 10:00 до 20:00 у внутрішньому дворику пам’ятки архітектури Гостиний двір.

Умови конкурсу, план і розріз будівлі Гостиного двору можна отримати на цьому сайті.

За довідками звертатися за телефонами:

- організаційні питання конкурсу - 066-048-66-03 Євген Карась;

- проектні питання конкурсу - 063-747-06-44 Тарас Годованець;

- електронна скринька – konkurs.hostdvir@gmail.com.

За результатами конкурсу журі визначає 5 кращих проектів та призначує цінні призи та грамоти. В журі ввійдуть відомі архітектори та діячі культури і мистецтв. Список членів журі буде опубліковано незабаром.

Наразі організаторам надає фахові консультації Микола Леонідович Жаріков, головний архітектор м.Києва в 1987-1992 роках.

Кращі роботи після громадського обговорення будуть передані в КМДА. Водночас організатори конкурсу звернуться до спонсорів з пропозиціями взяти участь у фінансуванні робіт в разі їх схвалення.

"Проведення конкурсу є одним з етапів боротьби громадськості Києва проти рекострукції Гостиного двору та ганебного рішення про анулювання його статусу пам’ятки архітектури, - зазначають організатори конкурсу. - Українцям необхідне розширення громадсько-культурного простору, а не черговий торгівельний центр".

Дивіться також:

Гостинна республіка. Як захищають Гостиний двір. СЛАЙДИ

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.