Розшифровано найстаріший напис на івриті. ФОТО

"Дайте права рабам і вдовам. Дайте права сиротам та іноземцям. Захистіть права бідних і меншин". Вік напису - понад 3 тисячі років.

Німецькі вчені з Мюнстерського університету розшифрували найстаріший з відомих на даний момент написів на івриті.

Про це повідомляє Lenta з посиланням на журнал Semitica.

Об'єктом дослідження був фрагмент глиняного горщика. За словами дослідників, він служив свого роду чернеткою, на якому майбутньої писар відпрацьовував навички. Вчені кажуть, що писар, швидше за все, мав стосунок до суду, тому вправлявся в написанні рядків із законів.

 

За твердженням вчених, зміст збереженого напису такий: "Дайте права рабам і вдовам. Дайте права сиротам та іноземцям. Захистіть права бідних і меншин". Вік напису - понад 3 тисяч років.

Фото: thelocal.de

Уламки горщика були виявлені в 2008 році в 25 кілометрах від Єрусалиму. Вважається, що близько 3 тисяч років тому в цьому регіоні існувало велике місто.

Висновок про те, що перед ученими один з найстаріших текстів на івриті, був зроблений серед іншого на підставі аналізу форм літер.

Дивіться також інші матеріали за темою "Археологія"

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.