Розшифровано найстаріший напис на івриті. ФОТО

"Дайте права рабам і вдовам. Дайте права сиротам та іноземцям. Захистіть права бідних і меншин". Вік напису - понад 3 тисячі років.

Німецькі вчені з Мюнстерського університету розшифрували найстаріший з відомих на даний момент написів на івриті.

Про це повідомляє Lenta з посиланням на журнал Semitica.

Об'єктом дослідження був фрагмент глиняного горщика. За словами дослідників, він служив свого роду чернеткою, на якому майбутньої писар відпрацьовував навички. Вчені кажуть, що писар, швидше за все, мав стосунок до суду, тому вправлявся в написанні рядків із законів.

 

За твердженням вчених, зміст збереженого напису такий: "Дайте права рабам і вдовам. Дайте права сиротам та іноземцям. Захистіть права бідних і меншин". Вік напису - понад 3 тисяч років.

Фото: thelocal.de

Уламки горщика були виявлені в 2008 році в 25 кілометрах від Єрусалиму. Вважається, що близько 3 тисяч років тому в цьому регіоні існувало велике місто.

Висновок про те, що перед ученими один з найстаріших текстів на івриті, був зроблений серед іншого на підставі аналізу форм літер.

Дивіться також інші матеріали за темою "Археологія"

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.