Розшифровано найстаріший напис на івриті. ФОТО

"Дайте права рабам і вдовам. Дайте права сиротам та іноземцям. Захистіть права бідних і меншин". Вік напису - понад 3 тисячі років.

Німецькі вчені з Мюнстерського університету розшифрували найстаріший з відомих на даний момент написів на івриті.

Про це повідомляє Lenta з посиланням на журнал Semitica.

Об'єктом дослідження був фрагмент глиняного горщика. За словами дослідників, він служив свого роду чернеткою, на якому майбутньої писар відпрацьовував навички. Вчені кажуть, що писар, швидше за все, мав стосунок до суду, тому вправлявся в написанні рядків із законів.

 

За твердженням вчених, зміст збереженого напису такий: "Дайте права рабам і вдовам. Дайте права сиротам та іноземцям. Захистіть права бідних і меншин". Вік напису - понад 3 тисяч років.

Фото: thelocal.de

Уламки горщика були виявлені в 2008 році в 25 кілометрах від Єрусалиму. Вважається, що близько 3 тисяч років тому в цьому регіоні існувало велике місто.

Висновок про те, що перед ученими один з найстаріших текстів на івриті, був зроблений серед іншого на підставі аналізу форм літер.

Дивіться також інші матеріали за темою "Археологія"

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.