Спецпроект

Колесніченко скандалить з приводу конкурсу творів про УПА

Депутат ВР "регіонал" Вадим Колесніченко вимагає від Генеральної прокуратури не допустити проведення в Україні конкурсу "12 історій про УПА" та притягнути до відповідальності його організаторів.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міжнародного антифашистського фронту, співголовою якого є Вадим Колесніченко, повідомляють "Українські новини".

У документі сказано, що проведення конкурсу та його популяризація є "грубим порушенням українського та міжнародного законодавства - зокрема, резолюції ООН про недопущення спроб героїзації пособників фашистів та організацій, які воювали проти країн антигітлерівської коаліції, а також Резолюції Європарламенту про ситуацію в Україні".

"Згадані резолюції жорстко засуджують будь-які спроби героїзації пособників фашистів ОУН, УПА, їх ватажків як осіб і організацій, які воювали проти країн антигітлерівської коаліції (в тому числі і проти СРСР)", - сказано в повідомленні.

За словами заступника голови Рівненської міськради Галини Кульчинської, в рамках конкурсу його учасники напишуть 12 документальних історій про діяльність УПА, які будуть проілюстровані молодим рівненським художником та розміщені в соціальних мережах.

Кульчинська уточнила, що ідеологія проекту полягає в залученні уваги молоді до історії Української повстанської армії як до питання становлення України.

Як відомо, з Рівненщини родом головний ілюстратор і художник УПА Ніл Хасевич.

Після завершення конкурсу Рівненська міська рада має намір видати книгу про історію УПА в рамках святкування її 70-річчя.

Читайте на "Історичній Правді" дайджест найцікавіших матеріалів про УПА

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.