Знайдено радянські карти 1980-их із планом захоплення Гельсінкі

У Фінляндії знайдені Генштабу СРСР часів Холодної війни із планами захоплення Гельсінкі.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на Helsingin Sanomat.

На секретних картах 1980-их років позначені потенційні цілі у фінській столиці - в тому числі президентський палац, будівлі парламенту, міністерств, банків і поштових відділень. Позначено також станції водогону, порти, вузли громадського транспорту, вокзали та аеродроми.

Шість карт датовані 1989 роком, але інформація для них збиралася роками, а то й десятиліттями, зазначає видання.

Як відомо, в 2009 році на конференції Королівського географічного товариства та Інституту британських географів була представлена ​​радянська карта 1974 року "із планом вторгнення" до англійського міста Манчестер.

Усі назви на карті були перекладені російською, червоним кольором позначені дороги, придатні для проходження танків, чорним - промислові споруди, фіолетовим - громадські будівлі, а зеленим - військові об'єкти.

Однак Центр військового прогнозування Росії назвав карту захоплення Манчестера фальшивкою.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.