Найдавнішими мешканцями Британії визнано валлійців

Професор Оксфордського університету Пітер Донеллі припускає, що найдавнішими жителями Британських островів є валлійці.

До цього висновку вчений дійшов на підставі аналізу генетичних кодів мешканців Великої Британії, повідомляє ВВС.

Зразки, на підставі яких генетик зробив свій висновок, були зібрані на всій території Британських островів. Вчені відбирали ДНК у жителів сільських районів Сполученого Королівства, при аналізм враховувався ступінь віддаленості від великих міст.

У дослідженні брали участь лише ті добровольці, бабусі й дідусі яких жили в тому ж районі, де і вони самі. Крім генетичного матеріалу, дослідники також збирали відомості про прізвища предків добровольців.

За словами професора Донеллі, валлійці, по-перше, генетично відрізняються від решти населення Великобританії і, по-друге, несуть менше слідів послідовних хвиль міграції на острів.

Подальший аналіз показав, що північні валлійці досить сильно відрізняються в генетичному плані від південних. На думку Донеллі, дві групи припливли на острів з різних місць: північні - з Ірландії, південні - з півночі Франції. Але вчений підкремлив, що історичних свідчень цього переселення наразі не існує.

Валійці належать до кельтських народів. Їхня самоназва Cymru означає "співвітчизник", а на прапорі з давніх часів зображено червоного дракона - Ddraig Goch

Генетичну відокремленість валлійців професор пояснює гористим рельєфом Уельсу. На його думку, саме він не дав англам, саксам та іншим мігрантам, які прийшли на острів, повністю злитися з місцевим населенням.

Відомості про генетичну відособленість валлійців від інших народів Британії з’явилися більше року тому. Тоді аналіз півтисячі добровольців показав, що чоловіки-валлійці часто несуть незвичайну форму Y-хромосоми.

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.