Знайдено найдавніші в Австралії малюнки - 28 тисяч років. ФОТО

Вчені встановили вік найдавніших на даний момент малюнків аборигенів з Австралії. За даними археологів, вони були зроблені близько 28 тисяч років тому.

Про це повідомляє "Кореспондент" із посиланням на AP і часопис Journal of Archaeological Science.

Брюс Бейкер, археолог з Університету Південного Квінсленда, виявив кам'яний притулок Наварла Ґабарнманґ близько року тому, однак результати датування стали відомі лише зараз.

 Кам'яний притулок Наварла Ґабарманґ має близько 35 тисяч років. Фото: sott.net

Вченому вдалося відшукати серед малюнків тварин та людей ті, що були зроблені за допомогою вугільних пігментів.

Малюнки всередині притулку стародавніх людей. Фото: revmodo.com

Саме це дозволило провести датування, засноване на визначенні співвідношення у пігментах ізотопів вуглецю.

 Археологи за роботою. Фото: arterupestre.tumblr.com

За словами Бейкера, малюнки з Наварла Ґабарнманґ є однозначно найстарішими датованими зразками наскального живопису зі знайдених дотепер на австралійському континенті.

 Фото: firstpost.com

Найстарішими печерними малюнками у світі на даний момент вважаються зображення вохристих дисків, знайдені в печері Ель Кастільйо в Іспанії. Їхній вік, що становить близько 41 тисячі років, дозволив деяким археологам навіть вважати їх справою рук неандертальців.

Фото: nzherald.co.nz

Для визначення віку іспанських малюнків археологи застосовували інший метод датування. Він заснований на визначенні співвідношення ізотопів урану та торію у кальцитовій патині, що вкриває наскeльний живопис.

Читайте також:

Знайшли одне з найдавніших непристойних зображень. ФОТО

У Швейцарії знайшли двері, яким 5 тисяч років

Homo Sapiens родом із Криму. Сенсація від українських археологів

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.