Знайдено найдавніші в Австралії малюнки - 28 тисяч років. ФОТО

Вчені встановили вік найдавніших на даний момент малюнків аборигенів з Австралії. За даними археологів, вони були зроблені близько 28 тисяч років тому.

Про це повідомляє "Кореспондент" із посиланням на AP і часопис Journal of Archaeological Science.

Брюс Бейкер, археолог з Університету Південного Квінсленда, виявив кам'яний притулок Наварла Ґабарнманґ близько року тому, однак результати датування стали відомі лише зараз.

 Кам'яний притулок Наварла Ґабарманґ має близько 35 тисяч років. Фото: sott.net

Вченому вдалося відшукати серед малюнків тварин та людей ті, що були зроблені за допомогою вугільних пігментів.

Малюнки всередині притулку стародавніх людей. Фото: revmodo.com

Саме це дозволило провести датування, засноване на визначенні співвідношення у пігментах ізотопів вуглецю.

 Археологи за роботою. Фото: arterupestre.tumblr.com

За словами Бейкера, малюнки з Наварла Ґабарнманґ є однозначно найстарішими датованими зразками наскального живопису зі знайдених дотепер на австралійському континенті.

 Фото: firstpost.com

Найстарішими печерними малюнками у світі на даний момент вважаються зображення вохристих дисків, знайдені в печері Ель Кастільйо в Іспанії. Їхній вік, що становить близько 41 тисячі років, дозволив деяким археологам навіть вважати їх справою рук неандертальців.

Фото: nzherald.co.nz

Для визначення віку іспанських малюнків археологи застосовували інший метод датування. Він заснований на визначенні співвідношення ізотопів урану та торію у кальцитовій патині, що вкриває наскeльний живопис.

Читайте також:

Знайшли одне з найдавніших непристойних зображень. ФОТО

У Швейцарії знайшли двері, яким 5 тисяч років

Homo Sapiens родом із Криму. Сенсація від українських археологів

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.