Південно-Західна залізниця запустила ретропоїзд

Південно-Західна залізниця сьогодні запустила курсування екскурсійного ретропоїзду.

Про це повідомляє "Кореспондент".

Поїзд курсуватиме щоденно з відправленням о 13:56 з Центрального залізничного вокзалу. Поїзд має три вагони, з яких - два пасажирських (по 50 сидячих місць) та вагон-ресторан.

 

Вартість екскурсії становить 25 гривень. Квитки можна придбати в касі № 19 приміського вокзалу. Час у дорозі - близько двох годин.

Як повідомив головний інженер пасажирської служби Південно-Західної залізниці Олександр Ясинецький, поїзд рухає паротяг виробництва Ворошиловградського паротягобудівного заводу 1953 року випуску. За його словами, швидкість паротяга розрахована на 80 км/год.

Ретропоїзд курсує по так званому Київському кільцю, проходячи, зокрема, станції "Петрівка", "Борщагівка", "Дарниця" та "Київ-Московський".

Прес-служба ПЗЗ повідомила, що на сьогоднішній перший рейс поїзда було продано 68 квитків.

 

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.