Колесніченко видав збірник про УПА та ОУН

В Україні видано збірник наукових статей сучасних західних вчених "ОУН і УПА: дослідження про створення "історичних" міфів".

Про це повідомив народний депутат України від Партії регіонів, співголова Міжнародного антифашистського фронту Вадим Колесніченко.

За словами Колесніченка, у збірник увійшли стаття "ОУН, УПА і Голокост: дослідження про створення історичних міфів" шведа Пера Андерса Рудлінга, який уже кілька років займається дослідженням діяльності ОУН і УПА в Європі, і робота "Фашистський герой в демократичному Києві" американця Тімоті Шнайдера (очевидно, йдеться про Тимоті Снайдера - ІП), який є професором Єльського університету.

Депутат навів цитату з роботи Снайдера: "Бандера мав на меті зробити з Україною однопартійну фашистську диктатуру, без національних меншин. Під час Другої Світової війни його послідовники вбили багато поляків і євреїв. Чому президент Ющенко, лідер демократичної помаранчевої революції, хоче реабілітувати таку фігуру? "

У книгу також включено конспект лекцій на тему "Степан Бандера: життя українського революційного ультранаціоналіста і пам'ять про нього" молодого німецького історика, аспіранта Гамбурзького університету Ґжеґожа Россолінського-Лібе.

Повідомляється, що даний збірник статей є другим виданням із серії "Історична правда", заснованої Міжнародним антифашистським фронтом у 2011 році.

Тираж видання складає 10 тис. книг українською та російською мовами, поширюється безкоштовно, доступний в електронному вигляді на сайтах даної організації та об'єднання "Російськомовна Україна".

Серія виходить за підтримки Міжнародного благодійного фонду "Дніпро-Січ".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.