Парламентарі Канади хочуть дізнатися більше про "справу істориків"

Сьогодні представники Постійного комітету з питань закордонних справ та міжнародного розвитку Канади зустрінуться з істориком Русланом Забілим, якого СБУ звинувачує в розголошенні державної таємниці при написанні історичних праць про УПА та історію репресій.

 

Вони прибули в Україну для моніторингу стану дотримання прав людини, повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

Канадці зустрінуться із представниками Комітету закордонних справ ВРУ, Міністерства закордонних справ, Генеральної прокуратури, Міністерства юстиції, ЦВК, Уповноваженим ВРУ з прав людини, з громадськими організаціями та правозахисниками.

До складу делегації парламентського комітету входять члени уряду і парламенту Канади, а також представники української спільноти.

У Львові 17 травня відбудеться зустріч, на яку запрошено директора Національного музею "Тюрма на Лонцького" Руслана Забілого.

Під час наради члени моніторингової місії ознайомляться із ситуацією з кримінальною "справою істориків", відкритою Службою безпеки України у вересні 2010 року.

Нагадаємо, що СБУ затримала і 14,5 годин допитувала Руслана Забілого, вилучивши в нього комп’ютер з електронними копіями документів та науковими працями з історії визвольного руху та політичних репресій.

Після обшуків і конфіскацій, проведених у музеї в червні минулого року, СБУ наклала на кримінальну справу гриф "цілком таємно".

Сьогодні справа ще не закрита, а комп’ютери з історичними документами не повернуто.

 

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.