Знайшли одне з найдавніших непристойних зображень. ФОТО

Археологи знайшли одні з найдавніших наскельних малюнків у Європі.

Про це повідомляють "Українські Новини" з посиланням на Nature News і Proceedings of the National Academy of Sciences.

Розкопки проводилися в зруйнованій печері Абрі Кастане, розташованій у долині Везер, в південно-західній частині Франції.

Цей регіон привертає увагу археологів з 90-х років минулого століття - загалом ученим удалося виявити кілька десятків тисяч різних артефактів. Вони належать так званій оріньякській культурі, що існувала 40-28 тисяч років тому на території сучасної Франції.

 Стіна печери Абрі Кастане. Фото: Raphaëlle Bourrillon, з ЖЖ nyka-huldra

У 2007 році вчені розібрали завал в одному з кутів печери, де виявили фрагменти стелі з частками охри на ньому. Через руйнування малюнки виявилися знищені, однак зображення, вибиті на камені, збереглися, за словами дослідників, "досить непогано".

 Рештки первісних фарб

В руках учених виявилися малюнки чотириногого звіра, жіночого статевого органу (найдавніше зображення такого роду з відомих на даний момент) і символ, схожий на вісімку.

 Гарольд Діббл з Університету Пенсільванії (США) зазначає, що трактування подібних зображень як вульви - не більш ніж традиція французьких науковців: "Хто його зна, що це насправді"

Для оцінки віку зображень, археологи датували вік порід, в яких був виявлений фрагмент стелі. В результаті вдалося визначити, що малюнки були закінчені вже 37 000 років тому.

Попереднім "рекордсменом" були малюнки у французькій печері Шові. Невідомий художник за допомогою охри і вугілля зобразив безліч різних тварин. Вік цих зображень, за різними даними, лежить у межах від 29 до 33 тисяч років.

Про інші археологічні новини з палеоліту читайте у темі "Кам'яна доба"

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.