В Одесі горіла історична пам'ятка. ФОТО

Сьогодні вдень сталася пожежа на другому поверсі будівлі по вулиці Преображенській, 23 - знаменитого Будинку Лібмана.

Про це повідомляє vgorode.ua.

Загальна площа загоряння склала 30 квадратних метрів. На місці працювали шість пожежних розрахунків і чергували дві карети швидкої допомоги.

Ліквідація пожежі ускладнювалася тим, що в квартирі знаходився пес, який не пускав співробітників МНС усередину.

В даний час полум'я вже загасили. Проведено огляд третього поверху і прилеглого Будинку Руссова (який колись теж горів, а тепер потихеньку розвалюється - ІП).

 

Прибутковий будинок Лібмана - яскравий зразок міської архітектури Одеси, збудований архітекторами Нієсом і Меснером у 1887-88 рр..

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.