Скандальний пам'ятник Висоцькому в Одесі трохи перероблять (ФОТО)

В Одесі хочуть встановити пам'ятник Володимиру Висоцькому, проти якого масово виступили мешканці міста. Однак влада наполягає на своєму, обіцяючи дещо переробити і називаючи протести політичним замовленням.

Про це повідомляють "Одеса.Коментарі".

Пам'ятник радянському співаку і актору Володимиру Висоцькому планують відкрити навпроти Одеської кіностудії, де часто знімався митець.

З 17-ти варіантів, поданих на розгляд журі, перемогу здобула робота скульптора Олександра Князика.

Переможець конкурсу отримав грошову премію в розмірі 25 000 гривень з рук Ігоря Маркова, депутата міської ради та ініціатора ідеї встановлення пам'ятника. Нагадаємо, Марков - керівник партії "Родина", причетний до кримінальних скандалів в Одесі і провокацій у Львові 9 травня 2011 року.

 Фото: Думская.net

Журі конкурсу очолював міський голова Олександр Костусєв. Меру з представлених проектів найбільше сподобався Висоцький в образі кентавра.

Уродженець Сахаліну Костусєв - про своє одеське дитинство

Проект пам'ятника викликав спалах незадоволення серед одеситів. Проти його встановлення виступили й одеські кінематографісти.

"Пам'ятник жахливий, позбавлений смаку і негарний, - йдеться в петиції. - Він буде ображати пам'ять про Висоцького і спотворювати наше місто. Нехай "переможець" залишить свою премію собі - нас це не цікавить. Ми щиро впевнені, що Одесі потрібен пам'ятник Висоцькому. Але не такий!"

Переможці, які поділили першу премію: скульптор Олександр Князик (праворуч) і Володимир Глазирін (колишній головний архітектор міста)

Однак одеська влада все одно збирається встановити пам'ятник навпроти кіностудії.

"Я не вважаю цей проект потворним", - сказав мер Костусєв.

"Коли біля Потьомкінських сходів встановили пам'ятник Дюку, багатьом городянам це теж не подобалося, - додав представник виконкому Одеської міськради Михайло Рева. - А зараз він є надбанням нашого міста".

За словами представника виконкому, прийнятий ескіз пам'ятника зазнає змін.

"Буде ліпитися подібність. - сказав Рева. - Зараз прийнята концепція, ідея. З цим образом скульптор працюватиме ще не один місяць. І говорити зараз, що це буде погано - в корені неправильно. Всі пам'ятники Висоцькому схожі один на одного. Одесі потрібно щось своє".

Проект, який найбільше сподобався Костусєву. Він посів третє місце і отримав 10 тисяч нагороди

Чиновник вважає, що масове незадоволення витвором Князика нагадує "шалену критику пісень Висоцького, його цькування": "Художник іще нічого не зробив, а на нього вже все накинулись, це хіба справедливо? Мені здається, що це - замовлення, на якому хтось заробляє політичний капітал".

Загальна висота композиції становитиме 4 метра, а самої скульптури - 2,30. Відкрити пам'ятник планується 2 вересня, до дня міста.

Нагадаємо, що в березні цього року в Харкові теж оголосили конкурс на пам'ятник Висоцькому.

Володимир Висоцький (1938-1980) - видатний радянський актор, співак і поет (бард), класик жанру авторської пісні, заслужений артист РРФСР (1986, посмертно) і лауреат Державної премії СРСР (1987, посмертно).

Висоцький написав близько 700 пісень і віршів, з великим успіхом гастролював в СРСР і за кордоном. Як актор зіграв близько тридцяти ролей у фільмах (зокрема "Місце зустрічі змінити не можна", "Вертикаль").

Батько актора Семен Володимирович і його дядько народилися в Києві, на вулиці Воровського.

Пам'ятник Володимиру Висоцькому в образі капітана міліції Гліба Жеглова (фільм "Місце зустрічі змінити не можна") відкрито у 2009 році біля головного офісу МВС України, на вулиці Богомольця.

Дивіться також: Коли помер Висоцький, Москва святкувала Олімпіаду. ВІДЕО

Вечір п'ятниці. Останні години перед Чорнобилем

«Я маю кілька питань, багато питань», — пролунав схвильований голос Трегуба. «Це не телефонна розмова. Без мене не починайте», — коротко відповів Дятлов. Ще через деякий час наче нізвідки зателефонував начальник Дятлова, сам Микола Фомін — він також наказав Трегубу не починати без Дятлова. Зміна нарешті була готова приступити до зупинки реактора. Ураховуючи, що це випробування мало зайняти трохи менше ніж дві години, Трегуб розраховував завершити все до кінця своєї зміни, тобто до півночі 25 квітня. Вони мали поквапитися. Та де ж був Дятлов?

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.