ПОШУКОВЦІ УКЛАЛИ УГОДУ З ТАБАЧНИКОМ

Міністерство освіти і Всеукраїнське об’єднання пошуковців будуть співпрацювати в галузі "патріотичного виховання молоді".

Про це йдеться в меморандумі, який підписали міністр Дмитро Табачник та представник пошукового руху Ярослав Жилкін, повідомляє прес-служба пошукової організації "Союз "Народна пам'ять".

Зокрема, передбачається практичне залучення шкільної та студентської молоді до пошукової діяльності через створення при діючих пошукових загонах "Союзу "Народна пам'ять" молодіжних пошукових груп, проведення спільних пошукових експедицій з масовим залученням молоді в якості волонтерів.

При навчальних закладах планується створювати осередки пошукових організацій для роботи з документальною базою.

Молодих людей будуть залучати також до пошуку родичів загиблих, встановлення місць поховань бійців Червоної Армії за запитами родичів, догляду за військовими похованнями та братськими могилами.

"Досвідчені пошуковці будуть проводити у навчальних закладах лекції, бесіди та інші заходи патріотично-виховного спрямування на підставі фактичного матеріалу, отриманого в ході практичної пошукової та наукової діяльності, - йдеться у прес-релізі. - Для груп школярів, дошкільнят та студентів проводитимуть тематичні подорожі та екскурсії по місцях боїв та поховань жертв війни і політичних репресій".

Ярослав Жилкін (ліворуч) і Дмитро Табачник

Пошуковці також допомагатимуть створювати та поповнювати музейні експозиції у навчальних закладах експонатами військових часів. У день підписання меморандуму про співробітництво з Міністерством освіти таку допомогу було надано київській середній школі № 181, де й відбулося укладання угоди.

В цій школі вже багато років існує музей Великої Вітчизняної війни, присвячений діяльності київського підпілля в роки окупації та особі відомого підпільника Івана Кудрі, причетного до диверсійних актів у Києві восени 1941 року.

Школярі під керівництвом педагогів поповнюють та зберігають експозицію, в якій є справжні речі підпільників та інші цінні експонати. У школі працює гурток екскурсоводів, проводяться заняття з практичного вивчення історичних документів та інша пошукова робота. Тепер до неї долучаться і пошуковці "Союзу "Народна пам'ять", які мають великий практичний досвід здійснення польового та архівного пошуку.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.