Комуністи відкрили пам'ятник Леніну на Донбасі

Донецький обком Комуністичної партії в понеділок відкрив пам'ятник Леніну в Красноармійську Донецької області.

Про це повідомляють "Українські Новини" з посиланням на прес-секретаря Донецького обкому КПУ Олену Волинець.

"Це перший пам'ятник Володимиру Іллічу, що відкрився в нашій області за всі роки незалежності України, - сказала Волинець. - Колись Донецький обком КПУ встановлював лише невеликі погруддя в селах".

Зі слів комуністки, мідний пам'ятник установлено на центральній вулиці Леніна, на якій за радянської влади розташовувався міський комітет Компартії.

У прес-службі уточнили, що ініціатором встановлення пам'ятника Леніну виступив перший секретар Красноармійського міського комітету КПУ Денис Михайлов.

Він же взяв на себе основні фінансові витрати на його створення та встановлення.

У церемонії відкриття монумента взяв участь перший секретар ЦК КПУ, керівник фракції комуністів у Верховній Раді Петро Симоненко.

Нагадаємо, у квітні 2011 року на кошти КПУ було встановлено пам'ятник Леніну в селі Новослобідка Запорізької області. Відкриття відбулося від імені місцевої громади.

У червні комуністи відновили розбитий невідомими пам'ятник Леніну в смт Шишаки Полтавської області.

В серпні було демонтовано пам'ятник Леніну на центральній площі Борисполя (Київська область).

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.