Найстарішу книгу в Європі купили за 13 млн доларів. ФОТО

Британська бібліотека придбала найстарішу вцілілу європейську книгу – Євангеліє від Іоанна. Придбання раритетного рукопису, датованого 698 роком, обійшлося у 13 мільйонів доларів.

Про це повідомляє ВВС.

Це Євангеліє від Іоанна також називають Кутбертовим, оскільки його ще у XII столітті знайшли в труні святого Кутберта на острові Ліндисфарн на північному сході Англії.

Знахідку датують приблизно 698 роком нашої ери. Це найстаріша європейська книга, що вціліла до наших днів.

Для того, аби купити найстаріший рукопис, бібліотека організувала найбільшу в своїй історії кампанію зі збору коштів.

Меморіальний фонд національної спадщини виділив чотири з половиною мільйони фунтів стерлінгів, але пожертвували і благодійні фонди, і громадськість.

 Ікона святого Кутберта з його Євангелієм

Книгу продало Товариство Ісуса, аби зібрати кошти на освіту та реставраційні роботи.

Вдруге рукопис знайшли в Даремському соборі в 1104 році - після того, як труну перенесли, щоб зберегти від нападів вікінгів.

Рукопис виставлять на показ як в бібліотеці, так і на північному сході Англії.

Книга з ікони в реалі. Фото: britishlibrary.typepad.co.uk

Британська бібліотека орендувала Євангеліє святого Кутберта з 1979 року і отримала право на його привілейовану покупку.

За словами виконавчого директора Британської бібліотеки Дейми Лінн Бріндлі, книга дуже добре збереглася, її палітурка вишукана, а сторінки добре прошиті і неушкоджені.

Вона подякувала тим, хто давав кошти на придбання Євангелія.

"Це можливість, яка випадає лише раз в житті, можливість зберегти Євангеліє для народу, ми вдячні і зворушені тим, що так багато людей підтримали нашу кампанію", - сказала директор бібліотеки.

"In principio erat verbum - Спочатку було слово". Перша сторінка Євангелія

Працівники бібліотеки також вважають, що книга коштувала тих мільйонів, які за неї заплатили.

Євангеліє від Іоанна виставлять у головній будівлі Британської бібліотеки на Сент-Панкрас в Лондоні.

Перший показ рукопису в Даремі очікують в липні 2013 року.

Настоятель Даремського собору преподобний Майкл Седгрув каже, що придбання Євангелія стало "найкращою з усіх можливих новин".

"Для мешканців Дарема та північного сходу Англії це - найзаповітніша книга", - сказав він.

Окрім того, рукопис Євангелія від Іоанна, знайденого у гробі св. Кутберта, оцифрований і буде викладений онлайн.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.