АНОНС: круглий стіл "Інтелектуальна спадщина еміграції"

18 квітня в редакції газети "День" відбудеться круглий стіл "Інтелектуальна спадщина української еміграції".

Про це повідомляє "Телекритика".

Які ідеї визрівали та обговорювалися в середовищі українських публіцистів на еміграції та як вони присутні (або не присутні) в сьогоднішньому суспільному житті.

Як бачили Україну та її майбутнє Євген Маланюк, Іван Лисяк-Рудницький, Михайло Драгоманов, Юрій Шевельов, Іван Багряний, Микола Шлемкевич, Роман Божеський та чи справдилися їхні сподівання; як повернути в суспільний обіг їхню інтелектуальну спадщину.

Про це за круглим столом говоритимуть Іван Дзюба (дисидент, літературознавець, публіцист, громадський діяч, академік), Оксана Пахльовська (публіцист, культуролог, професор), Володимир Панченко (літературознавець, письменник, професор), Сергій Грабовський (публіцист, журналіст, політолог), Володимир Бойко (історик, публіцист, м. Чернігів).

Модератор - головний редактор "Дня" Лариса Івшина.

Пряма трансляція круглого столу на сайті www.day.kiev.ua розпочнеться о 12.00.

 

Теми

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.