Спецпроект

АНОНС: "З футболом у світ". Не має відношення до Євро-2012!

Книгарня "Є" та видавництво "Ярославів вал" запрошують на презентацію книги споминів львівського та київського футболіста, який емігрував до Канади, Олександра Скоценя "З футболом у світ".

Він був найкращим гравцем київського "Динамо" 1940-1941рр. Йому аплодували на стадіонах Франції та Італії наприкінці сорокових. Він – перший український футбольний кондотьєр. Він нагороджений кубком Голанда – найвищою нагородою для спортсменів (Канада). Він похований у Торонто, а його ім’я було викреслено з історії українського футболу.

Старі і нові українці в американському футболі

Коли? 12 квітня, 18.00.

 

Літературна команда гостей:

Юрій Щербак – прозаїк, драматург, надзвичайний та повноважний посол в США, Канаді, Ізраїлі та Мексиці (футбольний уболівальник із дипломатичним стажем)
Віктор Баранов – голова Національної спілки письменників України (захисник письменників і футболістів)
Володимир Панченко – професор філології, головний редактор сайту «ЛітАкцент» (футболознавець з літературним ухилом)
Валерій Гужва – поет, прозаїк (гол-кіпер)
Леонід Горлач – поетичний експерт із футболу
Сергій Грабар – прозаїк із футбольним стажем
Павло Коробчук – поет і музикант (креативний нападник)
Ексклюзивні гості:
Олег Лужний – асистент головного тренера ФК "Динамо"
Андрій Баль – видатний "динамівець", помічник головного тренера Національної збірної України з футболу
Олексій Семененко – віце-президент ФК "Динамо"
Модератори – Михайло Слабошпицький, директор видавництва «Ярославів Вал» (форвард) та Павло Щириця – поет, головний редактор "Ярославого Валу" ("найгучніший голос команди").

***
Адреса книгарні "Є":
вул. Лисенка, 3, ст. м.  "Золоті Ворота"

Вхід вільний.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.