Брат загиблого президента Польщі - "катастрофа нагадує вбивство"

Про це Ярослав Качинський, брат-близнюк екс-глави держави, лідер польської опозиційної партії "Право і справедливість" заявив в інтерв’ю телеканалу TVN24.

Смоленська авіакатастрофа, яка 10 квітня 2010 року забрала життя майже сотні польських високопосадовців, у тому числі президента Польщі Леха Качинського, все більше нагадує організоване вбивство - цитує політика ZAXID.NET.

"Я не впевнений, що це був замах, але все більше на це вказує", - сказав Ярослав Качинський.

Останні хвилини Ту-154: переговори екіпажу

Він заявив, що у випадку приходу до влади інакше проводив би розслідування цієї катастрофи. "Мене ображає те, що Польща поводиться так, ніби не є суверенною державою тоді, коли гине її 96 громадян", - сказав Я.Качинський.

Він також заявив, що представники правлячої у Польщі партії "Громадянська платформа" зацікавлені у тому, щоб Смоленська авіакатастрофа вважалася розслідуваною, оскільки інакше можуть "вийти на світло приховані ними факти, за які їм доведеться відповідати".

"Нельзя его здесь сажать..." Стенограма переговорів диспетчерів

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.