Ватикан уперше показав унікальні архіви за 900 років

Ватиканські архіви, серед яких є судові документи у справі Галілео Галілея і папери про відлучення від церкви Мартіна Лютера, вперше виставлені на загальний огляд.

Про це повідомляє агенція France Presse.

Виставка під назвою Lux in Arcana, приурочена до 400-річчя заснування Ватиканських архівів, проводиться в Капітолійському музеї в Римі. Вона триватиме до 9 вересня.

Організатори кажуть, що ця виставка - унікальний шанс побачити колекцію документів з архівів Ватикану, які зазвичай перебувають під охороною. За їхніми словами, це перший і, можливо, єдиний раз в історії, коли артефакти покинули межі Ватикану.

 

Експозиція включає в себе в цілому сто документів, датованих XII-XX століттями, в тому числі папери із запитом про анулювання шлюбу англійського короля Генріха VIII з Катериною Арагонською і "Диктат Папи" (Dictatus Papae) - документ, що містить текст програми понтифікату Григорія VII і представляє по суті Велику хартію папства.

На виставці також можна побачити 60-метровий сувій з показаннями лицарів Ордена тамплієрів, які зазнали на початку ХIV століття у Франції суду Священної інквізиції; бюлетені голосування одного з конклавів; звіт Мікеланджело про закінчення будівництва собору Святого Петра; звинувачення Джордано Бруно у відмові від віри в Христа; критичний лист російського царя Олексія Михайловича Папі Клементу Х про дії турецького султана.

Ще за кілька років Ватикан обіцяє відкрити для дослідників секретні архіви, котрі стосуються понтифікату Пія XII. Ці документи допоможуть відповісти на питання про справжню роль папи в порятунку євреїв у роки війни.

Представники Ватикану переконані, що папери доведуть: Пій XII захищав євреїв від Голокосту, а не мовчав, побоюючись реакції Гітлера і Муссоліні.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.