ЯНУКОВИЧ ВИГРАВ СУД ПРО СКАСУВАННЯ ДНЯ ПОМАРАНЧЕВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

ВАСУ відмовився визнати незаконним указ Віктора Януковича, згідно з яким він скасував святкування Дня свободи 22 листопада.

Він закрив провадження у справі за позовом голови Рівненської обласної організації Української народної партії (УНП) Світлани Ніколіної.

Як передає "Інтерфакс", колегія суддів у складі п’яти осіб оголосила відповідне рішення в середу і постановила роз'яснити зацікавленим особам їхні права зі звернення до Конституційного Суду України "для вирішення питання про відповідність Конституції України, конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради Україна, актів президента України".

Ніколіна, яка є помічником народного депутата лідера УНП Юрія Костенка, зазначила в інтерв'ю журналістам після засідання суду, що не задоволена цим рішенням. Вона не виключає повторного подання позову до ВАСУ або звернення до КС.

Як відомо, 30 грудня 2011 року президент Янукович підписав указ "Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят", згідно з яким 22 січня буде відзначатися як День соборності і свободи України.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.