Розпочався прийом заявок на участь у школі з єврейської історії

До 1 квітня 2012 р. триває прийом заявок на участь у Літній школі з єврейської історії та культури Центрально-Східної Європи.

Школа має на меті сприяти зростанню інтересу до багатокультурного минулого України, досліджень з єврейських студій та формуванню середовища молодих українських дослідників, пов’язаних спільними науковими інтересами.

Літня школа дає можливість учасникам поглибити свої знання з єврейської історії та культури України і Центрально-Східної Європи ХІХ-ХХ ст. загалом, ознайомитися з найновішими дослідженнями, поспілкуватися і отримати кваліфіковану консультацію лекторів - спеціалістів з провідних осередків єврейських студій України, Ізраїлю, Сполучених Штатів Америки.

Школа триває один місяць: з 2 по 27 липня 2012 р. Щодня, окрім вихідних, учасники матимуть шість занять: два заняття з їдиш (початковий рівень), і чотири заняття з єврейської історії та культури. Під час занять перевага надається формату дискусій. 

Після успішного завершення школи учасники отримають:

- сертифікат із зазначенням усіх прослуханих курсів з єврейської історії та культури
- сертифікат про успішне завершення мовного курсу з їдиш (базовий рівень) в обсязі 40 годин (після складання іспиту)

До участі запрошуємо студентів старших курсів історичного та інших гуманітарних факультетів, аспірантів та молодих науковців. Заохочуємо до подання заявок також вчителів, молодих викладачів історії, журналістів, менеджерів у сфері культури, які зможуть застосувати отримані знання у своїй професійній діяльності.

Кандидат повинен:

- бути громадянином України
- мати не більше, ніж 35 років

Заявка повинна містити:

- резюме
- мотиваційний лист (не більше 3 тис. знаків тексту, чому Ви хочете взяти участь у цій літній школі)
- контактні телефони / електронна пошта двох науковців, до яких в разі потреби ми могли б звернутися за рекомендацією

Термін складання заявок – до 1 квітня 2012 р.

Заявки просять надсилати на е-пошту академічного координатора Центру Ірини Мацевко i.matsevko@lvivcenter.org, вказуючи в темі листа "CfA: Summer School 2012".

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.