УКУ запрошує на літню школу, присвячену Шептицькому

Інститут релігії та суспільства Українського Католицького Університету оголошує набір на навчання у літній школі "Соціальна думка Митрополита Андрея Шептицького: порятунок євреїв і сучасні проблеми людинолюбства".

Учасники проживатимуть у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа (вул. Хуторівка 35), а заняття відбуватимуться у приміщенні філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету (вул. Хуторівка 35a) з 25 червня по 1 липня 2012 року.

Мета програми – глибше ознайомити учасників семінару з духовним спадком та діяльністю Митрополита Андрея та розвинути їхнє вміння жити згідно з християнськими цінностями у суспільному житті.  

Головний акцент цьогорічної школи буде поставлено на акціях порятунку євреїв, які здійснював Митрополита Андрей під час Другої cвітової війни.

Під час навчання щоранку відбуватимуться тематичні заняття й дискусії з лектором та обговорення у малих групах з модератором.

Завдання семінару – показати актуальність соціального вчення Церкви та випрацювати постійнодіючий інтенсивний літній курс, який вивчатиме суспільну думку Митрополита Андрея.

До участі в навчанні запрошуються студенти гуманітарного напрямку студій, мирянські та політичні активісти, а також всі ті, хто бажає поглибити знання християнського суспільного вчення (незалежно від релігійно-конфесійної приналежності).

Вік учасників 18 – 40 років.

Проект також передбачає духовну та культурну програму (щоденні молитви у каплиці реколекційного центру, молитву у крипті собору святого Юра, похід до Національного музею імені Андрея Шептицького у Львові, поїздку до Прилбич, перегляд фільму про Митрополита Андрея, екскурсії по Львову та УКУ тощо).

На завершення курсу учасники отримають сертифікат із переліком прослуханих тем і годин

Організатори покривають фінансові витрати на проживання та харчування учасників, а також виготовлення матеріалів семінару. Транспортні витрати покриваються самими учасниками.

Обов’язковою умовою зарахування на навчання є мотиваційний лист та анкета. Учасники, яких повідомлять про зарахування на літню школу, зобов’язані попередньо ознайомитися з матеріалами курсу, які їм надішлють організатори.

Остання дата прийому документів: 25 травня 2012 р. Відповідь про зарахування чи незaрахування апліканти отримають до 1 червня 2012 р.

Мотиваційні листи та анкети надсилати на e-mail: sheptytsky_summer_school@ukr.net

Анкету можна завантажити на сайті http://irs.ucu.edu.ua/news/aktualne/litnya-shkola/

Довідки за телефоном: 240-99-40.

Про Андрея Шептицької і його життя читайте на ІП у темі "Шептицький".

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.