У Києві вшанують пам'ять Вацлава Гавела

Посольство Чеської Республіки в Україні, Чеський центр в Києві, Інститут Євро-Атлантичного Співробітництва та Клуб молодих дипломатів України представляють вечір пам'яті Вацлава Гавела.

Час і місце заходу: 26 березня (понеділок) о 19:00. Київ, театр "Сузір’я", вул. Ярославів Вал, 14-б.

Вацлав Гавел – людина, яка своєю присутністю та діяльністю позначила цілу добу в історії Чехії. Він був одним з лідерів дисидентського руху, що протистояв комуністичному режиму в Чехословаччині після радянського вторгнення.

Разом із тим Гавел зробив неоціненний внесок у скарбницю світової літератури.

Вечір пам’яті покликаний вшанувати пам'ять цієї значущої людини. В рамках вечора виступить відомий чеський фотограф Богдан Голомічек, який познайомить нас з фотографіями Вацлава Гавела за часів його дисидентського періоду.

Політолог Олексій Гарань розмірковуватиме про роль Гавела в сучасній Україні, а Сергій Правденко, ректор Укртелерадіопресінституту, поділиться власними враженнями від особистого знайомства з президентом Чехії.

Народний артист України Сергій Озіряний декламуватиме уривки з творів Гавела "Вернісаж" та "Сила безсилих".

Читайте "Силу безсилих" Вацлава Гавела на "Історичній Правді"

 

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.