У Києві вшанують пам'ять Вацлава Гавела

Посольство Чеської Республіки в Україні, Чеський центр в Києві, Інститут Євро-Атлантичного Співробітництва та Клуб молодих дипломатів України представляють вечір пам'яті Вацлава Гавела.

Час і місце заходу: 26 березня (понеділок) о 19:00. Київ, театр "Сузір’я", вул. Ярославів Вал, 14-б.

Вацлав Гавел – людина, яка своєю присутністю та діяльністю позначила цілу добу в історії Чехії. Він був одним з лідерів дисидентського руху, що протистояв комуністичному режиму в Чехословаччині після радянського вторгнення.

Разом із тим Гавел зробив неоціненний внесок у скарбницю світової літератури.

Вечір пам’яті покликаний вшанувати пам'ять цієї значущої людини. В рамках вечора виступить відомий чеський фотограф Богдан Голомічек, який познайомить нас з фотографіями Вацлава Гавела за часів його дисидентського періоду.

Політолог Олексій Гарань розмірковуватиме про роль Гавела в сучасній Україні, а Сергій Правденко, ректор Укртелерадіопресінституту, поділиться власними враженнями від особистого знайомства з президентом Чехії.

Народний артист України Сергій Озіряний декламуватиме уривки з творів Гавела "Вернісаж" та "Сила безсилих".

Читайте "Силу безсилих" Вацлава Гавела на "Історичній Правді"

 

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.