Архів Ейнштейна виклали у відкритий доступ

Унікальний цифровий архів Альберта Ейнштейна, відкритий у понеділок Єврейським університетом (Єрусалим), надасть широкому загалу більш ніж 80 тисяч документів великого фізика.

Про це повідомляє ТСН.

Єврейський університет приурочив відкриття архіву до 133-річчя Ейнштейна, який відзначається у ці дні в Ізраїлі. Фахівці Єврейського університету обробили документи Ейнштейна в форматі високої якості, що дозволяє працювати з ними.

На даний момент оцифровано більше двох тисяч документів, але до кінця цього року планується оцифрувати всі 80 тисяч документів Ейнштейна, серед яких 40 тисяч – особисті.

Понад 30 тисяч документів пов'язані з життям фізика і виявлені після 1980 року, – повідомив співзасновник фонду, який виділив грант на оцифровку документів, доктор Леонард Полонський.

Пошукова система на сайті дозволить знайти документи за темою, автором і адресатом листа.

Адреса Ейнштейнового архіву - www.albert-einstein.org

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.