У Харкові затримали робітника архівів, який крав і продавав документи

У Харкові затримана 56-річна співробітниця Державного архіву Харківської області за підозрою в крадіжці документів.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на відділ зв'язків із громадськістю ГУ МВСУ в Харківській області,

За словами правоохоронців, затримана вже зізналася у крадіжці.

"Було з'ясовано, що в період часу з літа по осінь 2010 року вона винесла з архіву історичні документи - креслення будівель православних церков, фотографії з особистих справ студентів Національного технічного університету і продала їх за 550 гривень колекціонерові, який частину документів залишив собі, а іншу передав 35-річному харків'янину, - повідомив начальник сектору карного розшуку Київського райвідділу міліції Олексій Зінов'єв. - Той виставив дані на продаж в мережі інтернет".

Слідчий відділ Київського райвідділу міліції порушив кримінальну справу за ч. 1 статті 298-1 (умисне знищення, пошкодження або приховування документів Національного архівного фонду) Кримінального кодексу.

Якщо суд визнає затриману винною їй загрожує штраф від 50 до 100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців.

Як відомо, увагу до зникнення документів з архіву привернув харківський краєзнавець, директор Харківського приватного музею міської садиби Андрій Парамонов. Після його звернення до прокуратури області в архіві почалася перевірка.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.