Росія обурена маршем легіонерів СС у Латвії

МЗС РФ висловив обурення у зв'язку з тим, що в п'ятницю в Ризі пройшла хода легіонерів СС.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"16 березня в Ризі відбулася хода гітлерівських поплічників з Латиського добровольчого легіону СС та їхній мітинг на кладовищі в Лестене, в яких взяли участь депутати сейму від правлячої коаліції", - йдеться в заяві МЗС Росії.

"Одіозні маніфестації легіонерів, на чиїй совісті численні злочини, пройшли на тлі організованої латвійськими властями масованої пропагандистської кампанії з обілення цих так званих "борців за свободу Латвії", - стверджують російські дипломати.

На думку міністерства, "спроба піддати ревізії правду про звірства нацистів, переглянути рішення Нюрнберзького трибуналу, що засудив членів СС", не може не викликати обурення.

"Вважаємо, що потурання латвійських властей колишнім легіонерам, прагнення переписати історію повинні отримати адекватну реакцію з боку міжнародного співтовариства", - йдеться в заяві МЗС.

Нагадаємо, у 2010 році російська Держдума попросила не порівнювати СРСР і нацистську Німеччину.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.