В Луганську вшанують пам'ять загиблого 15 років тому журналіста

13 березня в Луганську вшанують пам'ять журналіста Петра Шевченка, який за нез'ясованих обставин загинув 15 років тому.

Про це повідомляють організатори заходу.

Цього року виповнюється 15 років від дня загибелі поета і журналіста Петра Шевченка. 13 березня 1997 власного кореспондента газети "Киевские ведомости" в Луганській області, що вирушив до Києва у службове відрядження, знайшли повішеним на околиці столиці - в закинутій котельній.

"Відомо, що напередодні Петро Шевченко опублікував серію викривальних матеріалів, - повідомляють організатори. - Тож у самогубство журналіста, незважаючи на грамотно сконструйовані декорації, на Луганщині не вірять. І навіть представники духовенства всі ці роки незмінно проводять панахиду в дні пам'яті Петра Шевченка".

 Таємничу загибель Шевченка порівнюють із смертю Гонгадзе

Всіх тих, хто пам'ятає Петра Миколайовича Шевченко, організаційний комітет запрошує 13 березня зібрали на Гострій Могилі. Проїзд автобусом буде організовано від будівлі видавництва "Лугань" о 13:00.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.