Анонс: книга і дискусія про сучасну історію та її майбутнє

В київському видавництві "Ніка-Центр" вийшла книга одного з найцікавіших сучасних теоретиків історіографії Еви Доманської "Історія та сучасна гуманітаристика: дослідження з теорії знання про минуле".

У книжці простежується розвиток теорії знання про минуле від середини ХХ до початку ХХІ століття на тлі загальних змін у західній гуманітаристиці, з особливим наголосом на змінах останніх років, пов'язаних із формуванням нової постгуманітарної парадигми.

5-го березня о 18:00 в київський книгарні "Є" (вул. Лисенка 3) відбудеться презентація книги, а разом із нею дискусія "Виклики сучасного світу та майбутнє історії" за участі Еви Доманської та українських науковців.

6-го березня о 16:30 в Центрі Польських та європейських студій НАУКМА (вул. Волоська 10) відбудеться лекція Еви Доманської "Куди прямує сучасна гуманітаристика?".

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.