У Норвегії згоріла церква, яка пережила бомбардування Другої світової

У Норвегії згоріла 116-річна церква Rørvik, що пережила бомбардування під час Другої світової війни.

Про це повідомляють "Українські Новини".

Як з'ясувалося, пожежа виникла вночі через двох хлопчиків, які бавилися із запальничкою. Коли прибули пожежники, врятувати будівлю вже було неможливо. Проте пожежники встигли врятувати більшу частину церковних цінностей.

Як зазначили в поліції, "двох дітей, помічених поруч із церквою в момент загоряння, зараз шукають". За припущенням правоохоронців, діти бавилися із запальничкою в підвалі церкви, де проводився ремонт.

"Це - сумний день для всіх нас, - сказав мер міста. - З цією церквою пов'язано дуже багато",

Зазначимо, що церква було побудовано в 1896 році і відреставровано після бомбардування під час Другої світової війни.

Нагадаємо, 26 січня цього року в Болграді Одеської області згорів Спасо-Преображенський собор - пам'ятка архітектури XIX-го сторіччя.

На Галичині за роки незалежності згоріли 103 дерев'яних церкви (у Львівській області - 84, в Івано-Франківській - 19).

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.