"ТойХтоПройшовКрізьВогонь" уже зібрав понад мільйон гривень

За даними сайту Box Office Mojo, що відстежує касові збори від кінопрокату, картина Михайла Іллєнка "ТойХтоПройшовКрізьВогонь" посіла 8-ме місце у рейтингу найпопулярніших стрічок позаминулого вік-енду (9-12 лютого). Російський сайт "Кінобізнес" відзначає, що картина вже зібрала понад 1 млн грн.

Про це повідомляє "Культура України".

Перший український національний фільм впевнено тримається у лідерах вітчизняного кінопрокату.

Підвищення цікавості публіки до стрічки ілюструють і дані Box Office Mojo. Так, за інформацією сайту, упродовж 9-12 лютого стрічка зібрала у прокаті $27 тис, що на 102% більше, ніж впродовж вік-енду 2-5 лютого.

Нагадаємо, що картина "ТойХтоПройшовКрізьВогонь" вийшла в український прокат 19 січня.

"ТойХтоПройшовКрізьВогонь" (ВІДЕО)

Протягом кількох місяців фільм можна буде побачити у різних куточках України. Зокрема, у четвер, 23 лютого, стартує прокат стрічки у кінотеатрах Тернополя та Рівного, 24 лютого – у Фастові. Причому географія прокату постійно розширюється.

"ТойХтоПройшовКрізьВогонь" розповідає про долю льотчика, Героя Радянського Союзу, якого у роки Великої Вітчизняної війни було звинувачено у державній зраді й засуджено до сталінських таборів.

Не бажаючи провести решту життя за колючим дротом, відважний льотчик тікає. Доля заносить його на інший континент, де він знаходить притулок у індіанському племені, а згодом стає його вождем.

Фільм про українця, який став вождем. Враження (ФОТО)

Фільм став першою кінокартиною за кілька років, знятою в Україні повністю українськими фахівцями і за українські кошти.  

На "ТойХтоПройшовКрізьВогонь" було витрачено понад 16 мільйонів гривень, більше половини з яких надала держава.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.