Представляють збірку документів Державного центру УНР

Національний інститут стратегічних досліджень i Дослідний інститут модерної української історії в США проводять спільну презентацію фундаментального наукового видання – збірника документів "Український парламентаризм на еміграції. Державний центр УНР: документи і матеріали. 1920–1992".

Збірка щойно вийшла друком у київському видавництві ім. Олени Теліги.

Упорядник видання – кандидат історичних наук, доцент, заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Василь Яблонський.

У виданні вміщено документи українських представницьких органів на еміграції – Ради Республіки (1921 р.) та Української Національної Ради (1948–1992 рр.).

Переважна більшість матеріалів в Україні публікується вперше. Поданий у книзі масив унікальних історичних документів, що охоплюють понад сім десятиліть, висвітлює досвід діяльності Державного центру Української Народної Республіки в екзилі (у вигнанні).

Збірка "Український парламентаризм на еміграції. Державний центр УНР: документи і матеріали" вводить в науковий обіг великий масив історичних документів, що стануть як об’єктом наукового дослідження, так і багатим матеріалом для громадсько-політичного обговорення шляхів розвитку сучасної Української Держави.

1992: голова Державного Центру УНР складає повноваження перед Кравчуком (ВІДЕО)

Презентація книги відбудеться 23 лютого 2012 року о 10.30 у конференц-залі Національного інституту стратегічних досліджень за адресою: м. Київ, вул. Пирогова, 7-а (3-й поверх).

У презентації візьмуть участь провідні науковці Національного інституту стратегічних досліджень, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інституту історії України НАНУ, Національного університету "Києво-Могилянська академія", інших наукових та освітніх установ, громадських організацій.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.