У Луцьку відзначили звільнення від нацистів

У Луцьку сьогодні відзначили 68-у річницю визволення міста від нацистських загарбників.

Про це повідомляє УНІАН.

Перші особи міста та області, ветерани, представники громадських організацій поклали квіти до пам’ятного знака "Невідомому солдату" та вшанували пам’ять визволителів Луцька.

Також у обласному театрі ляльок сьогодні відбудеться святковий концерт для ветеранів та жителів міста. У музеях та бібліотеках – тематичні виставки.

Луцьк було визволено в 1944 році під час Рівненсько-Луцької наступальної операції 7-ю гвардійською кавалерійською дивізією 13-ї армії Першого Українського фронту.

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР