У Здолбунові встановлять пам'ятник Бандері

У Рівненській області розпочався збір коштів для спорудження пам’ятника лідеру Організації українських націоналістів (революційної) Степану Бандері.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на члена ініціативної групи зі спорудження монументу, депутата Рівненської обласної ради Степана Молчана.

За словами депутата, погруддя Степана Бандери планують встановити до кінця року у районному центрі Здолбунів. Місцева влада з цією метою вже виділила земельну ділянку.

Проектно-кошторисна документація, за підрахунками авторів ідеї, коштуватиме 24 тисячі гривень.

За кілька останніх днів, протягом яких оголошено збір коштів для спорудження майбутнього пам’ятника, ініціатори зібрали 2 тисячі гривень.

Краще ставити пам'ятники не Бандері, а бандерівцю - Євген Сверстюк

Загалом в Україні нараховується 35 пам'ятників Степану Бандері - на території Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей. Найбільший із них - у Львові, на добудову цього меморіального комплексу потрібно ще 2 млн грн.

Планується відкрити пам'ятник Бандері у Луцьку і в райцентрі Тальне Черкаської області.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.