У Здолбунові встановлять пам'ятник Бандері

У Рівненській області розпочався збір коштів для спорудження пам’ятника лідеру Організації українських націоналістів (революційної) Степану Бандері.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на члена ініціативної групи зі спорудження монументу, депутата Рівненської обласної ради Степана Молчана.

За словами депутата, погруддя Степана Бандери планують встановити до кінця року у районному центрі Здолбунів. Місцева влада з цією метою вже виділила земельну ділянку.

Проектно-кошторисна документація, за підрахунками авторів ідеї, коштуватиме 24 тисячі гривень.

За кілька останніх днів, протягом яких оголошено збір коштів для спорудження майбутнього пам’ятника, ініціатори зібрали 2 тисячі гривень.

Краще ставити пам'ятники не Бандері, а бандерівцю - Євген Сверстюк

Загалом в Україні нараховується 35 пам'ятників Степану Бандері - на території Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей. Найбільший із них - у Львові, на добудову цього меморіального комплексу потрібно ще 2 млн грн.

Планується відкрити пам'ятник Бандері у Луцьку і в райцентрі Тальне Черкаської області.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.