На екрани вийшов художній фільм-біографія Маргарет Тетчер (ВІДЕО)

У Лондоні відбулася європейська прем'єра фільму "Залізна Леді" - біографічної драми про кар'єру колишнього прем'єр-міністра Великобританії Маргарет Тетчер.

Картина британського режисера Філліди Ллойд викликала численні і здебільшого позитивні відгуки кінокритиків, повідомляє ІТАР-ТАРС.

Сама 86-річна баронеса і члени її родини від попереднього перегляду стрічки категорично відмовилися.

Екс-глава британського уряду заявила, що виконавиця її ролі Меріл Стріп "не змогла втілити на екрані реальний образ", і що "її видатна кар'єра стала свого роду розвагою".

Трейлер для британських кінотеатрів: Тетчер бореться із профспілками, виживає у спробі бомбового атентату Ірландської республіканської армії, веде неоголошену війну з Аргентиною за Фолклендські острови, танцює із президентом США Рональдом Рейганом і йде у відставку після 11 років керування країною і партією

Тетчер також ясно дала зрозуміти керівництву Консервативної партії, що вона розраховує на підтримку своїх прихильників у вигляді їхньої відмови від перегляду "Залізної Леді".

Тим часом синефіли критикують роботу за невиправдане оспівування діяльності Тетчер, яка постає чи не єдиним "політиком, котрий є справжнім чоловіком", рятуючи честь британської армії і британської влади.

1964: експерименти з ЛСД у британській морській піхоті (ВІДЕО)

Інші обурюються вторгненням авторів в особисте життя політика: в окремих фрагментах фільму колишній прем'єр постає у вигляді немічною літньої жінки, яка страждає від старечого слабоумства.

Трейлер для українських кінотеатрів: Тетчер та її іміджмейкери

Виконавиця головної ролі Меріл Стріп стверджує, що прагнула в першу чергу надати своїй героїні людського начала.

Маргарет Тетчер - політик, голова уряду Сполученого Королівства і керівник Консервативної партії Британії у 1979-1990 роках.

Інші фільми з реконструкцією відомих історичних подій:

1917: різанина у болотах біля Іпру - Перша світова (ВІДЕО)

1920: поляки проти Червоної армії під Варшавою (ВІДЕО)

2008: голлівудський бойовик про війну у Південній Осетії (ВІДЕО)

XVI сторіччя: український телесеріал про Роксолану (ВІДЕО)

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.