Українській "Вікіпедії" - 8 років

30 січня 2012 року виповнюється 8 років з того часу, як була створена перша стаття в україномовному розділі "Вікіпедії".

Про це повідомляє прес-служба "Вікімедія Україна".

30 січня 2004 року була створена перша змістовна стаття в українській Вікіпедії – "Атом". Цю статтю започаткував незареєстрований користувач із Японії.

Пізніше, 4 квітня 2004 року було офіційно активовано український мовний розділ Вікіпедії. На той час у ньому було вже 1000 статей. До кінця того року кількість статей в українській Вікіпедії перевищила 10 тисяч.

За 4 роки було написано стотисячну статтю. У квітні 2010 року – двухсоттисячну, а у липні минулого року – трьохсоттисячну статтю.

Наразі українська Вікіпедія є найбільшою енциклопедією українською мовою, яка коли-небудь існувала. В ній нараховуються більше 360 тисяч статей. Приміром, у найбільшій паперовій енциклопедії українською мовою – в Українській Радянській енциклопедії було лише близько 50 тисяч статей.

Українська Вікіпедія наразі займає 14-те місце за кількістю статей серед 282-х мовних розділів Вікіпедії. За темпами зростання популярності вона є другою Вікіпедією у світі після китайської.  

Вікіпедія – багатомовна он-лайн енциклопедія, яка була створена 15 січня 2001 року Джиммі Вейлзом. Основний принцип Вікіпедії полягає у тому, що кожна людина може її редагувати. При цьому редактори Вікіпедії працюють на волонтерських засадах.

Наразі вона є найбільшою он-лайн енциклопедією у світі: створено більше 20 млн статей 282 мовами світу,.

Нагадаємо, 15 січня Вікіпедії виповнилося 11 років.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.