В БОЛГРАДІ ГОРИТЬ СОБОР. УЖЕ ВПАЛА БАНЯ (додано ВІДЕО)

У Болграді Одеської області горить Спасо-Преображенський собор, який розташований поряд з центральною площею міста.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на управління МНС в Одеській області.

За даними МНС, пожежа почалася близько 7:00 у четвер, близько 9:00 ранку впала баня собору.

"Наразі з вогнем борються пожежні з Болграда, Ізмаїла і Рені. Усього на місці пожежі працюють дев'ять підрозділів", - розповіла помічник начальника ГУ МНС України в Одеській області Майя Гринько.

В центрі громадських зв'язків МНС додали, що станом на 11:00 пожежу локалізовано, але її досі не загасили.

О 14-ій годині командир 12-ої окремої механізованої бригади Сухопутних військ Олексій Джолос повідомив, що військовослужбовцям, які брали участь у ліквідації пожежі, вдалося врятувати основні цінності.

Спасо-Преображенський собор у Болграді було закладено в 1820, його будівництво завершено в 1838 році. Побудований в стилі суворого класицизму на пожертви мешканців міста. Собор є пам'яткою архітектури.

Спасо-Преображенський собор у Болграді до пожежі. Фото: touregion.od.ua

Висота церковної бані, оформленої коринфськими пілястрами, становить 50 метрів. Інтер'єр розписаний у 1912-1914 роках художником Павлом Піскарьовим у стилі романтизму за ескізами Васнєцова. Реконструкція собору почалася в 2001 році.

Нагадаємо, в Новомосковську руйнується унікальний храм, який став прообразом церкви у романі Олеся Гончара "Собор".

На Галичині за роки незалежності згоріли 103 дерев'яних церкви (у Львівській області - 84, в Івано-Франківській - 19).

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.