Презентація збірки про засновника кафедри філософії Могилянки

24 січня 2012 р. у Києво-Могилянській академії відбудеться презентація збірки "Вілен Горський: дотики, смисли, споглядання", присвяченої 80-річчю з дня народження видатного філософа.

Про це повідомляє прес-центр НаУКМА.

Книга є першою цілісною спробою осмислення наукового доробку і здобутків Вілена Горського як  організатора філософської науки та освіти.

У збірці поєднані академічна та особистісна перспективи: дослідження історико-філософської концепції Горського і повний бібліографічний покажчик, що вперше охоплює весь творчий доробок мислителя, висвітлюють його роль в організації філософської науки та консолідації філософської спільноти на українських теренах, а спогади та інтерв’ю дарують можливість відчути "дотик" видатної і дивовижної людини.

До участі в презентації запрошені колеги та учні Вілена Горського, представники українських університетів, співробітники Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, широке коло гуманітаріїв.

Вілен Сергійович Горський (1931–2007) – філософ та історик філософії, доктор філософських наук, професор, засновника кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.