У Львові відбудеться публічна дискусія "Навіщо Україна"

9 грудня о 16:00 у конференц-залі Українського Католицького університету (вул. І. Свєнціцького, 17) відбудеться публічна дискусія: "Навіщо Україна – до 20-ої річниці референдуму".

Учасники:

Богдан Гаврилишин (Женева) – економіст та громадський діяч, іноземний член Національної Академії Наук України, екс-керівник Женевського міжнародного інституту менеджменту.

Тарас Возняк (Львів) – головний редактор і засновник незалежного культурологічного журналу "Ї", публіцист, культуролог.

Ярослав Грицак (Львів) – історик, професор Українського католицького університету

Мирослав Маринович (Львів) – проректор із призначення та місії Українського католицького університету, президент українського відділення міжнародного ПЕН-клубу.

Організатори: кафедра нової і новітньої історії УКУ, Інститут історичних досліджень Львівського національного університету ім. І. Франка, часопис "Ї".

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.