Розпродаж артефактів, врятованих із "Титаніка" (ФОТО)

Врятовані під час катастрофи "Титаніка" артефакти будуть виставлені на аукціон у зв'язку зі 100-річчям із дня трагедії. Серед них посуд, гроші, частини корабельного оснащення і навіть шматок правого борту - того самого, який проломив айсберг.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на компанію пересувних виставок "Прем'єр екзибішнс".

Інсценування катастрофи при вході на виставку

Серед 5,5 тисячі предметів, які будуть представлені на аукціоні - вироби з порцеляни, предмети корабельного оснащення і частини корпусу судна.

Чайний сервіз для пасажирів третього класу та екіпажу. Логотип компанії "Вайт Стар Лайн" - власника "Титаніка"

Всі предмети будуть представлені на торгах єдиним лотом.

 Ось так виглядають експонати

Загальна номінальна вартість лота становить 189 млн доларів.

 Чайний сервіз пасажирів першого класу

Очікується, що аукціон відбудеться 1 квітня в аукціонному домі "Гернсі" в Нью-Йорку, а результати торгів стануть відомі не раніше, ніж 15 квітня, у столітню річницю з дня краху судна.

 Гроші пасажирів "Титаніка". Всі попередні фото: chron.com

Компанія "Прем'єр екзібішнс" займається організацією пересувних виставок і отримала популярність головним чином завдяки організації виставки, присвяченої краху "Титаніка".

 Один із найбільших уламків "Титаніка", піднятий з морського дна - 15-тонний шматок корпусу правого борту судна. Саме цим бортом корабель напоровся на плавучий лід. Фото: oneincomedollar.com

"Титанік" - один із найбільших у світі пасажирських пароплавів свого часу, зазнав катастрофи під час першого ж свого рейсу маршрутом "Саутгемптон-Шербур-Ков-Нью-Йорк".

Гвинти "Титаніка" перед спуском судна на воду. Фото: australiangeographic.com.au

15 квітня 1912 року судно зіштовхнулося з айсбергом неподалік канадського узбережжя і затонуло. З 2223 людей на борту загинуло 1517 осіб.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.