На Рiздво вiдвалився шматок Колізею

У неділю, 25 грудня, із зовнішнього боку римського Колізею відвалився невеликий фрагмент стіни.

 

Про це повідомляє "Газета по-українськи" з посиланням на Corriere della Sera.

Шматок стіни міг упасти через наплив туристів, яким в католицьке Різдво дозволили відвідати амфітеатр безкоштовно.

Видання відзначає, що в результаті інциденту, що стався приблизно о 12:30 за місцевим часом, ніхто не постраждав. За словами директора Колізею Росселb Реа, саме цю ділянку пам'ятника планується реставрувати в березні 2012 року.

Кошти на роботи надасть відомий італійський бізнесмен Дієго Делла Валле, власник взуттєвого бренду Tod's. Передбачається, що він виділить на реставраційні роботи близько 26 мільйонів євро, при цьому в обмін на фінансову допомогу Делла Валле отримає права на зображення Колізею.

Про подію стало відомо від туристів, які повідомили про обвалення маленького фрагмента стіни римській поліції.

Невеликі обвалення в Колізеї відбуваються не вперше. У травні 2010 року також відвалився один фрагмент стіни, проте він був більше - половина квадратного метра. За даними фахівців, в стінах Колізею близько 3 тисяч тріщин.

Нагадаємо, у серпнi 2011 року в Кам'янцi-Подiльському внаслiдок дощiв обрушилася частина Нової (Великої) вежi.

 

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.