У Британії продавали "Майн Кампф" як найкращий подарунок на Різдво

"Ідеальний подарунок на Різдво" – такою наліпкою у великому британському книжковому магазині помітили книгу Адольфа Гітлера "Майн Кампф" ("Моя боротьба").

Про це повідомляє "Друг читача".

Інцидент відбувся з найбільшою мережею британських книжкових магазинів – The Waterstones - в місті Хаддерсфілд; саме там книга Гітлера, що стала наріжним каменем нацистської ідеології і в багатьох країнах заборонена як екстремістська, була позначена стікером "ідеальний подарунок на Різдво".

Окрім того, наліпка повідомляла, що "Майн Кампф" – "необхідне читання для кожного, хто хоче зрозуміти одну з найпідліших особистостей в історії. Тим не менш, напис про "ідеальний подарунок" було зроблено куди більшими літерами.

Про все це стало відомо після того, як у керівництво Waterstones звернувся зі скаргою один із співробітників магазину. Судячи з усього, стікер наклеїли його колеги, що виявили в інтернеті або вирішили самостійно, що книга Гітлера – потенційний хіт різдвяних продажів. Представники компанії негайно оприлюднили офіційні вибачення за курйоз.

У цілому у світі щорічно продається близько 20 тисяч примірників англомовного перекладу "Майн Кампф"; відомий випадок, коли в одному магазині в Індії книзі надали статус "бестселера".

Нагадаємо, у листопаді 2011 року в сувенірній крамниці аеропорту "Бориспіль" були спроби продавати ляльку у вигляді Сталіна.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.