У Британії продавали "Майн Кампф" як найкращий подарунок на Різдво

"Ідеальний подарунок на Різдво" – такою наліпкою у великому британському книжковому магазині помітили книгу Адольфа Гітлера "Майн Кампф" ("Моя боротьба").

Про це повідомляє "Друг читача".

Інцидент відбувся з найбільшою мережею британських книжкових магазинів – The Waterstones - в місті Хаддерсфілд; саме там книга Гітлера, що стала наріжним каменем нацистської ідеології і в багатьох країнах заборонена як екстремістська, була позначена стікером "ідеальний подарунок на Різдво".

Окрім того, наліпка повідомляла, що "Майн Кампф" – "необхідне читання для кожного, хто хоче зрозуміти одну з найпідліших особистостей в історії. Тим не менш, напис про "ідеальний подарунок" було зроблено куди більшими літерами.

Про все це стало відомо після того, як у керівництво Waterstones звернувся зі скаргою один із співробітників магазину. Судячи з усього, стікер наклеїли його колеги, що виявили в інтернеті або вирішили самостійно, що книга Гітлера – потенційний хіт різдвяних продажів. Представники компанії негайно оприлюднили офіційні вибачення за курйоз.

У цілому у світі щорічно продається близько 20 тисяч примірників англомовного перекладу "Майн Кампф"; відомий випадок, коли в одному магазині в Індії книзі надали статус "бестселера".

Нагадаємо, у листопаді 2011 року в сувенірній крамниці аеропорту "Бориспіль" були спроби продавати ляльку у вигляді Сталіна.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.