"Ехо Москви" питає, хто такий Мазепа

Головний редактор "Еха Москви" Алєксей Вєнєдіктов 21 грудня запустив сайт "Дилетант.ру", присвячений історії. Одне з перших опитувань на ньому стосується Івана Мазепи - пропонують назвати його або зрадником Росії, або героєм України. Перемагають перші.

Про це повідомляє на "Дилетант".

Сайт обіцяє подавати інформацію про історію легко і цікаво. "Тут вам не доведеться читати громіздкі тексти, написані складною, суто науковою мовою. Все просто, зрозуміло і захоплююче".

Пропонується широкий вибір рубрик - новини, статті, дискусії, інтерв'ю, опитування тощо. Можна виграти приз, для цього потрібно розгадати загадку у рубриках на кшталт "Картинки-загадки". Також користувачам нададуть інструменти для власноручного наповнення сайту.

"Заходьте, знайомтеся з нашими матеріалами і поринайте глибше в захоплюючий, як голлівудський блокбастер, світ історії", - пропонує редакція сайту.

Анафема Мазепі: чи існують для неї канонічні підстави? Думка богослова

За словами Вєнєдіктова, з 2012 року під тим же брендом видаватиметься журнал - накладом у 30-35 тисяч примірників.

Про інвесторів проекту Вєнєдіктов заявив, що гроші в "Дилетанта" вклали його особисті друзі. Суму інвестицій головний редактор "Еха Москви" не назвав. У своєму твіттері він раніше зазначав, що сайт запущено за підтримки РІА "Новості" - зокрема, агенція надасть "Дилетантові" свій фотоархів.

Одне з перших опитувань, розміщених на сайті, стосується гетьмана Івана Мазепи. Пропонується обрати одну із двох відповідей на  питання "Хто такий Мазепа?" - "герой України" або "зрадник інтересів Росії".

Більше про Івана Мазепу читайте на "Історичній Правді".

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.