"Ехо Москви" питає, хто такий Мазепа

Головний редактор "Еха Москви" Алєксей Вєнєдіктов 21 грудня запустив сайт "Дилетант.ру", присвячений історії. Одне з перших опитувань на ньому стосується Івана Мазепи - пропонують назвати його або зрадником Росії, або героєм України. Перемагають перші.

Про це повідомляє на "Дилетант".

Сайт обіцяє подавати інформацію про історію легко і цікаво. "Тут вам не доведеться читати громіздкі тексти, написані складною, суто науковою мовою. Все просто, зрозуміло і захоплююче".

Пропонується широкий вибір рубрик - новини, статті, дискусії, інтерв'ю, опитування тощо. Можна виграти приз, для цього потрібно розгадати загадку у рубриках на кшталт "Картинки-загадки". Також користувачам нададуть інструменти для власноручного наповнення сайту.

"Заходьте, знайомтеся з нашими матеріалами і поринайте глибше в захоплюючий, як голлівудський блокбастер, світ історії", - пропонує редакція сайту.

Анафема Мазепі: чи існують для неї канонічні підстави? Думка богослова

За словами Вєнєдіктова, з 2012 року під тим же брендом видаватиметься журнал - накладом у 30-35 тисяч примірників.

Про інвесторів проекту Вєнєдіктов заявив, що гроші в "Дилетанта" вклали його особисті друзі. Суму інвестицій головний редактор "Еха Москви" не назвав. У своєму твіттері він раніше зазначав, що сайт запущено за підтримки РІА "Новості" - зокрема, агенція надасть "Дилетантові" свій фотоархів.

Одне з перших опитувань, розміщених на сайті, стосується гетьмана Івана Мазепи. Пропонується обрати одну із двох відповідей на  питання "Хто такий Мазепа?" - "герой України" або "зрадник інтересів Росії".

Більше про Івана Мазепу читайте на "Історичній Правді".

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.