"Ехо Москви" питає, хто такий Мазепа

Головний редактор "Еха Москви" Алєксей Вєнєдіктов 21 грудня запустив сайт "Дилетант.ру", присвячений історії. Одне з перших опитувань на ньому стосується Івана Мазепи - пропонують назвати його або зрадником Росії, або героєм України. Перемагають перші.

Про це повідомляє на "Дилетант".

Сайт обіцяє подавати інформацію про історію легко і цікаво. "Тут вам не доведеться читати громіздкі тексти, написані складною, суто науковою мовою. Все просто, зрозуміло і захоплююче".

Пропонується широкий вибір рубрик - новини, статті, дискусії, інтерв'ю, опитування тощо. Можна виграти приз, для цього потрібно розгадати загадку у рубриках на кшталт "Картинки-загадки". Також користувачам нададуть інструменти для власноручного наповнення сайту.

"Заходьте, знайомтеся з нашими матеріалами і поринайте глибше в захоплюючий, як голлівудський блокбастер, світ історії", - пропонує редакція сайту.

Анафема Мазепі: чи існують для неї канонічні підстави? Думка богослова

За словами Вєнєдіктова, з 2012 року під тим же брендом видаватиметься журнал - накладом у 30-35 тисяч примірників.

Про інвесторів проекту Вєнєдіктов заявив, що гроші в "Дилетанта" вклали його особисті друзі. Суму інвестицій головний редактор "Еха Москви" не назвав. У своєму твіттері він раніше зазначав, що сайт запущено за підтримки РІА "Новості" - зокрема, агенція надасть "Дилетантові" свій фотоархів.

Одне з перших опитувань, розміщених на сайті, стосується гетьмана Івана Мазепи. Пропонується обрати одну із двох відповідей на  питання "Хто такий Мазепа?" - "герой України" або "зрадник інтересів Росії".

Більше про Івана Мазепу читайте на "Історичній Правді".

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.