Стартував проект з оцифровки всіх газет у Британській бібліотеці

Британська бібліотека спільно з онлайн-видавцем BrightSolid почали оцифровувати архів газет і викладати його в Інтернет.

Про це повідомляє телеканал NTD.

На сьогоднішній день вже є понад 4 млн сторінок двохсот різних видань. Протягом наступних десяти років бібліотека планує відсканувати і розмістити онлайн 40 млн газетних сторінок, повідомив директор архіву газет у Британській бібліотеці Ед Кінг.

У цьому архіві зберігається практично кожен номер кожної британської газети за останні 200 років. Компанія BrightSolid каже, що вже сьогодні для пошуку по онлайн-архіву доступно 12 млрд слів.

"Для пошуку будуть доступні всі слова в газеті на кожній сторінці, - додає Кінг. - Люди зможуть шукати абсолютно все, ви можете шукати ваших предків, політичні події, можете шукати за мільйонами різних слів - це буде прекрасний ресурс, скарбниця для досліджень".

Оцифровка такої значної колекції - довгий і копіткий труд. Для цього був створений спеціальний відділ. Його співробітники сканують кожну сторінку. А якщо на ній є зморшки, то розгладжують їх праскою.

Нагадаємо, що компанія ВВС виклала в інтернет весь архів своїх радіопередач з 1940-их років.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.