ПОМЕР КІМ ЧЕН ІР. КОРЕЙЦІ РИДАЮТЬ ПРЯМО НА ВУЛИЦІ (відео)

Офіційне телебачення (а іншого там просто нема) Північної Кореї поширює відео "всенародної скорботи" з приводу смерті лідера КНДР Кім Чен Іра. Люди б'ються в істериці на вулицях Пхеньяна.

Про це повідомляє Центральна агенція новин Кореї (ЦАНК).

За словами диктора, глава держави помер у суботу, 17 грудня, від надмірних фізичних й розумових навантажень. Йому було 69 років.

ЦАНК передає, що в диктатора стався серцевий напад, що підтвердив розтин, зроблений в неділю.

На вулиці вийшли тисячі корейців, щоб висловити скорботу з приводу смерті вождя.

В 2008 році в ЗМІ з’являлася інформація, що Кім Чен Ір переніс інсульт і перебуває у важкому стані.

BBC відзначає, що в КНДР почався процес передачі влади Кім Чон Ину - третьому синові покійного диктатора, якого він призначив своїм спадкоємцем y 2009 році.

ЦАНК уже назвала Кім Чон Ина новим "великим вождем". Такий титул раніше застосовувався лише щодо вищих лідерів КНДР. На думку оглядачів, це підтверджує версію про те, що Кім Чен Ин вже прийняв повноваження верховного керівника країни.

"Усі члени партії, військовослужбовці та інші громадяни мають вірно слідувати під керівництвом товариша Кім Чен Ина і захищати і посилювати єдиний фронт партії, армії і населення", - йдеться в повідомленні ЦАНК.

Кім Чен Ір

Уже відомо, що саме Кім Чен Ин очолить похоронну процесію під час поховання Кім Чен Іра 28 грудня в Пхеньяні.

Нагадаємо, що сьогодні державне телебачення КНДР повідомило, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ір помер о 08:30 (01:30 за київським часом) ще 17 грудня під час поїздки країною поїздом. За офіційною версією, причиною смерті лідера чучхе стала фізична та психічна перевтома.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.