Британський політик пішов у відставку після нацистської вечірки (ФОТО)

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон звільнив депутата парламенту від Консервативної партії Ейдана Берлі з посади помічника міністра транспорту після того, як той узяв участь у нацистській вечірці.

 

Про це повідомляє Daily Mail.

Кілька днів тому газета опублікувала фотографії з парубоцької вечірки на французькому гірськолижному курорті, на яких Берлі сміється поруч із людиною у формі офіцера СС.

Ейдан Берлі радіє нацистському салютові

Поведінка Берлі викликала особливо гостру критику з боку депутатів-лейбористів. Консерватори також визнали витівку колеги "злочинною і нерозумною".

Політик безуспішно намагався врятувати кар`єру, спростовуючи свої симпатії до нацизму. Зокрема, він написав листа з вибаченнями в єврейську газету The Jewish Chronicle і розповів про плани відвідати Освенцим.

Але британська газета з'ясувала, що Берлі невипадково опинився на передвесільній вечірці у нацистському стилі - саме він вигадав вбрати гостей у форму СС і сам заплатив за її оренду.

Публікація перекреслила кар'єру молодого політика

У Франції, де відбулася вечірка за участю Берлі, будь-яке використання нацистської атрибутики є злочином, якщо мова не йде про кіно-або театральні постановки.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.